Nowy Bing na telefonach i w mobilnych aplikacjach Edge i Skype

Nowy Bing na telefonach i w mobilnych aplikacjach Edge i Skype

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/22/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 2891

2 tygodnie temu Microsoft przedstawił światu nową integrację AI z Bing i Edge. Na liście oczekujących znalazł się ponad milion osób ze 169 krajów i coraz więcej z nich dostaje okazję do testów. Do tej pory nowa funkcjonalność oparta na technologii ChatGPT ograniczała się do PC, a teraz rozciąga się na urządzenia mobilne i dedykowane im aplikacje Bing, Edge oraz Skype.

Nowe możliwości AI w aplikacjach mobilnych Bing i Edge

Microsoft ogłosił dziś wydanie wersji zapoznawczej nowych aplikacji mobilnych Bing i Edge. Znajduje się w nich oczywiście nowe doświadczenie czatu i wyszukiwania wraz z wprowadzaniem głosowym. Dodatkowo tworzone jest nowe doświadczenie czatu, które jako pierwsze wprowadzane jest do Skype. Według szacunków Microsoftu aż 64% wyszukań odbywa się na telefonach, stąd też potrzeba integracji AI z aplikacjami mobilnymi. W sytuacjach, gdy jesteśmy z dala od biurka, korzystamy ze smartfonów np. w podróży. Wyobraźmy sobie sytuację, że planujemy przystanek w Tokio i prosimy Bing o pomoc w znalezieniu przechowalni bagaży. Bing dostarcza wskazówek nawigacji w systemie metra na drodze do słynnej stacji Shinjuku. Jako że mamy kilka godzin do dyspozycji, Bing utworzy nam krótki plan podróży, pomagając w pełni wykorzystać krótką wizytę, a także po drodze będzie dostarczał nam tłumaczenia.

Bing AI na telefonie

Dostępna dziś na urządzeniach z Androidem i iOS, nowa aplikacja Bing oferuje odświeżony wygląd i nowe doświadczenia oparte na sztucznej inteligencji. Stuknięcie ikony Bing na dole wywoła sesję czatu, w której mamy te same możliwości, co na desktopach. Zadawaj proste lub złożone pytania i otrzymuj odpowiedzi oraz cytaty. Wybierz sposób, w jaki odpowiedzi mają być prezentowane — jako punktowane listy, tekst lub proste odpowiedzi. Eksploruj doświadczenie czatu Bing, aby doprecyzować odpowiedzi albo stworzyć e-mail, wiersz czy list.

Wraz z uruchomieniem nowej aplikacji mobilnej Bing dostępna stała się też jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji — dostęp głosowy. Dostępne na urządzeniach mobilnych i PC, wyszukiwanie głosowe daje większą elastyczność w sposobie, w jaki zadajemy pytania i otrzymujemy odpowiedzi w Bing. Ponadto użytkownicy, którzy uzyskali dostęp do wersji zapoznawczej, będą mogli korzystać z nowego doświadczenia Bing na stronie głównej aplikacji mobilnej Microsoft Edge.

Nowy Bing integruje się ze Skype

Bing napędzany przez AI trafił do Skype'a, aby asystować nam we współpracy z rodziną i przyjaciółmi. Skype ma dziś ponad 36 milionów użytkowników dziennie, którzy kontaktują się w połączeniach głosowych i rozmowach na czacie niezależnie od miejsca przebywania. Nowy Bing zapewni tu kilka pomocnych i zabawnych nowych scenariuszy oraz możliwości.

Czat Bing w Skype telefonie

Wyobraźmy sobie, że planujemy następne spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Wystarczy dodać Bing do grupy — tak jak każdy inny kontakt Skype — i możemy zacząć prosić go o udzielanie odpowiedzi i dostarczanie informacji całej grupie. Możemy np. poprosić go o sugestie celów podróży, przewidywane warunki pogodowe i interesujące wydarzenia w okolicy. Każdy na czacie zobaczy te odpowiedzi. Z kolei na czacie z przyjaciółmi możemy np. poprosić Bing o wydobycie wyników z Sieci, takich jak aktualności czy informacje o wczorajszym rozdaniu nagród.

Również tutaj możemy wybrać sposób prezentacji odpowiedzi: w punktach, jako tekst bądź jako proste odpowiedzi. Biegły w ponad 100 językach i zdolny do tłumaczenia między nimi, Bing może zaoferować wyjątkową wartość komunikatorowi Skype.

Czat Bing w Skype telefonie

Dostępny od dziś na całym świecie w wersji zapoznawczej, nowy Bing w Skype zapewnia pomocne odpowiedzi na nasze pytania w czasie rzeczywistym. Microsoft zapowiada, że po testach w Skype zamierza zaimplementować tę samą technologię w innych komunikatorach, takich jak Microsoft Teams. Jeśli uzyskaliście już dostęp do wersji zapoznawczej nowego Bing, to integracja ze Skype powinna być dla Was dostępna dziś wieczorem.