Nowości dla użytkowników AMD i WSL w Windows 10. Build 19645 w Fast Ring

Nowości dla użytkowników AMD i WSL w Windows 10. Build 19645 w Fast Ring

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/10/2020, 7:51 PM

Liczba odsłon: 2997

Już w kolejną środę z rzędu Microsoft raczy nas nową kompilacją Insider. Tym razem obok standardowych poprawek pojawiły się nowości funkcjonalne, z których skorzystają użytkownicy procesorów AMD, Podsystemu Windows dla systemu Linux i aplikacji Twój telefon. Szczegóły poniżej.

Co nowego w kompilacji 19645 (20H2) w Fast Ring?

Kontrola odtwarzania muzyki w aplikacji Twój telefon

Sterowanie odtwarzaniem muzyki i dźwięku w aplikacji Twój telefon, oddane do testów w kwietniu, jest już ogólnodostępne — nie tylko dla Insiderów. Funkcjonalność pozwala kontrolować dźwięk odtwarzany przez aplikacje mobilne bez potrzeby dzielenia uwagi pomiędzy urządzeniami lub przerywania pracy. Odtwarzane utwory będą pozostawały zsynchronizowane między smartfonem a PC. Możemy przełączać się między wieloma źródłami dźwięku, korzystając z wysuwanego menu odtwarzacza.

Windows 10 20H2

Aktualizacja modelu dostarczania jądra Linuksa

Microsoft zmienia model serwisowania linuksowego kernela w dystrybucjach Windows Subsystem for Linux 2. Ta kompilacja zawiera zmianę, która usuwa kernel z obrazu Windows i zamiast tego będzie on serwisowany poprzez Microsoft Update, tak samo jak sterowniki producentów zewnętrznych (np. kart graficznych albo touchpadów). Zmiany te bardziej szczegółowo opisywaliśmy w naszym wcześniejszym artykule: WSL2 będzie częścią Windows 10 2004. Zmiany sposobu dostarczania jądra Linuksa.

Wsparcie dla wirtualizacji zagnieżdżonej na procesorach AMD

Wirtualizacja zagnieżdżona (Nested Virtualization) na procesorach AMD jest już dostępna. Jako że jest to wczesne wydanie, Microsoft zaleca lekturę posta na blogu, aby sprawdzić szczegóły działających platform i sposobu włączenia funkcjonalności.

Poprawki i inne zmiany

  • Rozwiązano problem występujący na niektórych urządzeniach bootujących z pamięci eMMC, które mogły doświadczać bugchecka (błędu zatrzymania) przy wybudzaniu z hibernacji.
  • Rozwiązano problemy z edytorami IME japońskim i chińskim, które wpływały na zmianę trybu IME w aplikacjach i obszarze powiadomień.
  • Rozwiązano problem z miniaturami z podglądem na pasku zadań, które renderowały się niespójnie, pozostawiając pusty obszar.
  • Rozwiązano problem z panelem pisma odręcznego, który nie pojawiał się w niektórych polach tekstowych po jego wywołaniu stuknięciem piórem.
  • Rozwiązano problem ze zmianą rozmiaru okna aplikacji przyciągniętego do krawędzi ekranu w trybie tabletu — czynność ta powodowała zminimalizowanie okna.
  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się konfiguracji Windows Hello, gdy rozpoznawanie twarzy było już ustawione i wybraliśmy przycisk poprawienia rozpoznawania.
  • Rozwiązano problem z nierozpoznawaniem przez PC czynności włożenia inteligentnej karty (błąd 621 w logu zdarzeń).

Znane błędy i problemy

  • Microsoft bada raporty o zawieszaniu się procesu aktualizacji przez dłuższy czas przy próbie instalacji nowego builda.
  • Microsoft pracuje nad poprawieniem ikon sekcji Dokumenty i Pobrane w Ustawieniach > Prywatność, które wyświetlają się jako prostokąty.