NVIDIA i Microsoft zbudują potężne superkomputery AI

NVIDIA i Microsoft zbudują potężne superkomputery AI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/17/2022, 5:00 PM

Liczba odsłon: 1127

NVIDIA ogłosiła wieloletnią współpracę z Microsoftem, która ma na celu zbudowanie "jednego z najpotężniejszych superkomputerów AI". Superkomputer oparty na sztucznej inteligencji będzie korzystał z zaawansowanej infrastruktury Microsoft Azure, GPU NVIDIA, obsługi sieci i pełnego pakietu oprogramowania AI.

Superkomputer od Microsoftu i NVIDII ma pomóc przedsiębiorstwom w szkoleniu, wdrażaniu i skalowaniu sztucznej inteligencji, w tym dużych, najnowocześniejszych modeli. W ramach współpracy NVIDIA będzie wykorzystywać skalowalne instancje maszyn wirtualnych Azure do celów badawczych i dalszego przyspieszania postępów w generatywnej sztucznej inteligencji. NVIDIA i Microsoft będą wspólnie pracować nad optymalizacją oprogramowania do optymalizacji deep learningu Microsoft DeepSpeed.

Postęp technologii AI, a także jej adaptacja przez branżę przyspieszają. Przełom w podstawowych modelach wywołał falę badań, pobudził nowe start-upy i umożliwił tworzenie nowych aplikacji dla przedsiębiorstw. Nasza współpraca z Microsoft zapewni naukowcom i firmom najnowocześniejszą infrastrukturę i oprogramowanie AI, aby wykorzystać transformacyjną moc sztucznej inteligencji.
— Manuvir Das, VP Enterprise Computing w NVIDIA
AI napędza kolejną falę automatyzacji w przedsiębiorstwach i komputerach przemysłowych, umożliwiając firmom robienie więcej mniejszym kosztem, gdy stają w obliczu niepewności gospodarczej. Nasza współpraca z NVIDIĄ odblokowuje najbardziej skalowalną na świecie platformę superkomputerową, która zapewnia najnowocześniejsze możliwości sztucznej inteligencji dla każdego przedsiębiorstwa na platformie Microsoft Azure.
— Scott Guthrie, EVP Cloud + AI Group w Microsoft

Pełny pakiet AI oraz zestawy narzędzi deweloperskich NVIDIA, zoptymalizowane pod kątem platformy Azure, zostaną udostępnione klientom korporacyjnym Microsoft Azure. Nie podano jednak ram czasowych, w których firmy będą mogły zacząć korzystać z superkomputera AI opartego na chmurze Microsoftu.