Minecraft Java Edition wkrótce zacznie wymagać konta Microsoft

Minecraft Java Edition wkrótce zacznie wymagać konta Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/7/2022, 7:06 PM

Liczba odsłon: 3989

W ciągu 2021 roku miliony graczy Minecraft: Java Edition przerzuciły się na konta Microsoft (MSA). Zapewnia im to korzyści w postaci pojedynczego logowania do wszystkich gier Minecraft, dwuskładnikowego uwierzytelniania i większego bezpieczeństwa. Do tej pory ten sposób uwierzytelniania był opcjonalny, ale wkrótce stanie się wymagany.

Etap dobrowolnej migracji na konta Microsoft niebawem dobiegnie końca. Począwszy od 10 marca 2022 roku, nie będzie możliwości grania w Minecraft: Java Edition bez zalogowania za pomocą MSA. Robimy to, aby upewnić się, że wszyscy grający używają kont z ulepszoną ochroną i bezpieczeństwem gracza — wyjaśnia producent, Mojang Studios. Dłuższe wyjaśnienie znajdziemy w poście z 2020 roku:

Mojang postanowił odejść od kont Mojang, aby lepiej chronić naszych graczy, zwiększyć ogólne bezpieczeństwo konta i wprowadzić nowe funkcje ochrony. Ponieważ nie jest to dostępne dla kont Mojang, podjęliśmy decyzję, by używać kont Microsoft, zamiast budować je od zera. Największą dodaną korzyścią migracji waszego konta jest opcja włączenia 2FA [uwierzytelniania dwuskładnikowego]. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa gracza będą dodawane z czasem. Wszyscy gracze, którzy używają konta Mojang lub starego konta Minecraft, aby grać w Minecraft Java Edition, będą musieli migrować na konto Microsoft, aby kontynuować grę w edycji Java.

Aby zachować ciągłość gry, warto pamiętać o przejściu na konto Microsoft przed deadlinem. Nie powinno to być specjalnym problemem, jako że jest to to samo konto, za pomocą którego logujemy się do wszystkich usług Microsoftu. Jeśli jednak nie zdążycie przed 10 marca, to nadal nic straconego. Opcja migracji nadal będzie dostępna.

Proces migracji zajmuje kilka minut. Wszystkie dane gracza, wliczając w to nazwę użytkownika, postępy, kreacje i skórki, zostaną zachowane. Jak się do tego zabrać? Dokładną instrukcję znajdziecie tutaj.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia