Minecraft na PC sprzedany w ponad 30 mln kopii

Minecraft na PC sprzedany w ponad 30 mln kopii

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:39
03.04.2019
1679 wyświetleń

Licznik na stronie Minecrafta wskazał dziś ważny kamień milowy - wersja na PC została sprzedana w 30 milionach kopii. Jest to najlepiej sprzedająca się gra na PC i druga (po Tetrisie) najlepiej sprzedająca się gra wideo w historii (łącznie ponad 154 mln kopii). Minecraft, nim stał się wszechobecnym fenomenem, obecnym na telefonach, tabletach, konsolach, a nawet na Raspberry Pi, debiutował właśnie na PC w swojej oryginalnej wersji, czyli Java Edition.

Prace nad Minecraft: Java Edition zaczęły się w 2009 roku, a pełna wersja ukazała się 18 listopada 2011 roku. W międzyczasie gra spotkała się z zaskakująco dobrym odbiorem w fazach alpha i beta. W roku 2014 prawa do gry wykupił Microsoft i zadbał o to, by wejść z nią na wszystkie popularne platformy. Mimo wielu różnych wydań to właśnie Java Edition uchodzi za najpopularniejszą wśród społeczności. Jest ona nadal aktualizowana i na nią dostępnych jest też najwięcej modów. Są to zarówno niewielkie dodatki, jak też mody zapewniające całościową konwersję.

Minecraft

Według danych Microsoftu z listopada 2018 r. Minecraft ma 91 milionów aktywnych graczy miesięcznie i sprzedał się w sumie w ponad 154 mln kopii. Nie wiemy, jak liczby te zmieniły się od tamtego czasu, ale jedno jest pewne - sandbox na pewno nie stracił na popularności.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.minecraft.net/pl-pl/store/

Polecamy również w kategorii Gry