Migracja Google Forms do Microsoft Forms już możliwa

Migracja Google Forms do Microsoft Forms już możliwa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/24/2024, 5:30 PM

Liczba odsłon: 254

Microsoft poinformował, że można już przenosić formularze Google Forms do Microsoft Forms, aby uzyskać pełne doświadczenie Microsoft 365. Funkcja jest obecnie dostępna w Centrum administratora Microsoft 365 i została zaprojektowana, by umożliwić adminom zbiorowe migrowanie formularzy z jednej aplikacji do drugiej.

W obecnej, początkowej fazie dostępności wykorzystywany jest istniejący proces migracji dokumentów w Microsoft 365 admin center, aby obsługiwać migrację formularzy z osobistych dysków Google. Microsoft zaleca, aby użytkownicy przejrzeli swoje Formularze Google przed migracją, a następnie sprawdzili, czy wszystkie informacje się zgadzają, gdy proces już się zakończy.

Migracja Google Forms do Microsoft Forms już możliwa

Proces ten można zainicjować w Centrum administratora Microsoft 365. Admin powinien najpierw dodać, zaznaczyć i skopiować wybrane dyski do migracji, a następnie ustalić docelowy magazyn w OneDrive. Wymagane jest ustalenie miejsca docelowego dla formularzy – czy to wybierając miejsca poszczególnych formularzy poprzez UX, czy też wrzucając plik CSV, by migrować formularze grupowo. Następnie można rozpocząć migrację. Gdy ta się zakończy, admin może uzyskać dostęp do raportu z podsumowaniem albo pobrać pełen raport, aby zobaczyć więcej szczegółów w Excelu.

Migracja Google Forms do Microsoft Forms już możliwa

Po zakończeniu migracji użytkownicy mogą otworzyć stronę lub uruchomić aplikację Microsoft Forms i znaleźć wszystkie przeniesione formularze w jednej kolekcji ("Migrated Forms from Google"). Są one niemal takie same jak przed migracją i wymagają jedynie drobnych edycji przed ponownym użyciem. Użytkownicy mogą przeglądać przeniesione odpowiedzi w Excelu.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-forms-blog/migrate-your-google-forms-to-microsoft-forms-in-microsoft-365/ba-p/4033163