Microsoft zwolnił 689 pracowników z obszaru Seattle i na tym nie poprzestanie

Microsoft zwolnił 689 pracowników z obszaru Seattle i na tym nie poprzestanie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/7/2023, 3:30 PM

Liczba odsłon: 850

Microsoft zwalnia w poniedziałek 689 pracowników ze swoich biur w Seattle — wynika z dokumentu opublikowanego przez Employment Security Department stanu Waszyngton. Rzecznik firmy potwierdził, że ta ostatnia runda zwolnień objęła pracowników z Redmond, Bellevue and Issaquah.

Jak donosi Tom Warren z The Verge, fala zwolnień objęła zatrudnionych w działach/zespołach Visual Studio for Mac, Entertainment & Devices, Azure Edge + Platform i nie tylko. W zeszłym miesiącu firma zakończyła też współpracę z pracownikami z projektów Xbox, Surface i HoloLens. Podobnie jak przy wcześniejszych zwolnieniach, tak również teraz osoby zwolnione otrzymają dwumiesięczną odprawę, nagrody w postaci akcji oraz opiekę zdrowotną przez 6 miesięcy, usługi zmiany kariery i 60-dniowe wypowiedzenie.

Microsoft może zwolnić 5% pracowników. To blisko 11 tysięcy osób

Ta ostatnia fala zwolnień jest częścią planów redukcji etatów aż o 10 tysięcy — zgodnie ze styczniową zapowiedzią. Mają one na celu wprowadzenie oszczędności na szerszą skalę. Oznacza to, że do tej pory Microsoft odprawił ok. 2200 pracowników w rejonie Seattle, co odpowiada około 22% globalnych cięć firmy. Przypomnijmy, że Satya Nadella oficjalnie potwierdził, że Microsoft zwolni 10.000 pracowników (5%) do końca FY23 Q3 (3. kwartału roku fiskalnego 2023).

Microsoft jest jedną z wielu firm technologicznych, które ostatnio zapowiedziały lub zaczęły już prowadzić zwolnienia. Wśród nich znajdują się m.in. Google, Meta, Spotify, Amazon i Twilio.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia