Microsoft znów wspomina o Windows 11 Version 24H2

Microsoft znów wspomina o Windows 11 Version 24H2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/6/2024, 4:30 PM

Liczba odsłon: 499

Windows 11 24H2 powoli staje się faktem. Po wielu odniesieniach z zewnętrznych źródeł Microsoft po raz pierwszy użył tej nazwy w grudniu, w Edytorze lokalnych zasad grupy oraz w pliku szablonu administracyjnego. Mamy zatem oficjalne potwierdzenie, że taka wersja się ukaże. Tymczasem gigant oprogramowania wspomniał już o niej w oficjalnym źródle online.

Microsoft już po raz kolejny odniósł się do następnej wersji systemu Windows 11, która zgodnie z nazwą ma ukazać się w drugiej połowie tego roku. W oficjalnej dokumentacji funkcji EnumDeviceDrivers (psapi.h) na portalu Microsoft Learn (link pod artykułem) pojawiła się wzmianka o "Windows 11 Version 24H2":

„Starting in Windows 11 Version 24H2, EnumDeviceDrivers will require SeDebugPrivilege to return valid ImageBase values. The function will still succeed if the caller does not have this privilege enabled, but the returned lpImageBase array will contain addresses that are all NULL”.

"24H2" generalnie odnosi się do drugiej połowy ("half") roku kalendarzowego 2024. Niedawno pojawiły się jednak doniesienia, jakoby premiera "dużego odświeżenia Windows" była planowana na czerwiec bądź na sezon przygotowujący do back-to-school, czyli wakacje. Źródła podawały też, że wersja RTM zostanie skompilowana i będzie preinstalowana na nowych AI PC wcześniej, natomiast jako aktualizacja dla wszystkich zostanie wydana w drugiej połowie tego roku. Jak to będzie ostatecznie rozwiązane – to się okaże.

Sprawdź również nasze artykuły:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/win32/api/psapi/nf-psapi-enumdevicedrivers