Microsoft zapowiada koniec wsparcia dla Office na Windows 10 Mobile. Ile czasu zostało?

Microsoft zapowiada koniec wsparcia dla Office na Windows 10 Mobile. Ile czasu zostało?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/9/2019, 12:03 PM

Liczba odsłon: 2516

Już jutro nastąpi definitywny koniec wsparcia dla systemu Windows 10 Mobile. Przypominając o tym fakcie, Microsoft skorzystał z okazji i zapowiedział wygaszenie wsparcia również dla aplikacji Office na ten system. Na szczęście mimo niewspieranego systemu aplikacje Word, Excel, PowerPoint i OneNote będą jeszcze przez pewien czas aktualizowane i łatane. Szczegóły poniżej.

Aplikacje Office na telefony z Windows 10 Mobile — Word, Excel, PowerPoint, OneNote — dojdą do końca wsparcia 12 stycznia 2021 roku. Po tej dacie użytkownicy aplikacji nie będą otrzymywać dłużej aktualizacji zabezpieczeń, poprawek niezwiązanych z bezpieczeństwem, bezpłatnych opcji wsparcia asystującego ani aktualizacji zawartości technicznej online od Microsoft.
— Bill Doll, Microsoft

Po tym, gdy aplikacje przestaną być wspierane, nie będzie można ich zainstalować na urządzeniach. Jeśli jednak zainstalujemy je wcześniej, będą działać nadal, choć już bez dalszych aktualizacji. Pod względem funkcjonalnym ma to niewielkie znaczenie, bo Office na Windows Phone/Windows Mobile praktycznie nie otrzymuje nowości i daleko mu do Office Mobile na Androidzie i iOS.

Koniec wsparcia ma większe znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa. Oznacza to brak wsparcia technicznego w przypadku problemów, poprawek znalezionych błędów i aktualizacji zabezpieczeń w przypadku odkrytych podatności. Aby móc dalej bezpiecznie używać mobilnego Office, Microsoft zaleca przesiadkę na Androida lub iOS.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia