Microsoft przekłada wycofanie Outlook REST API na 2023 rok

Microsoft przekłada wycofanie Outlook REST API na 2023 rok

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/23/2022, 4:00 PM

Liczba odsłon: 886

W listopadzie 2020 r. Microsoft zapowiedział ​​wycofanie punktów końcowych Outlook REST API v2.0 i Beta. W ramach zasad wycofywania regularnych usług Microsoftu proces ten miał potrwać dwa lata. Jednak po zakończeniu tego okresu gigant ogłosił, że opóźnia to wycofanie na czas nieokreślony.

Microsoft jako powód swojej decyzji podał opinie klientów i partnerów. Najwyraźniej użytkownicy API nie są gotowi całkowicie go opuścić i przejść na Microsoft Graph. Wymagałoby to nieco większych zmian w obecnych aplikacjach i scenariuszach użycia. Mimo to deadline zbliża się nieubłaganie.

W oparciu o sygnały klientów i feedback od wielu partnerów pracujących nad tą zmianą postanowiliśmy przesunąć deadline wycofania na inny, jeszcze nie zdefiniowany termin.

Prosimy, zwróćcie uwagę, że nasz zespół aktywnie pracuje nad ustaleniem nowej daty, która zostanie ogłoszona na tym samym blogu/platformie. Zalecamy naszym użytkownikom, aby kontynuowali swoje działania związane z migracją, ponieważ nowa data wycofania będzie nadal przypadać na 2023 r. Zapewnimy 6-miesięczny okres wypowiedzenia przed wymuszeniem blokady na punktach końcowych.

Microsoft 365 Platform Team

Gigant zaleca korzystanie z Microsoft Graph tam, gdzie to możliwe. Więcej na ten temat można przeczytać w oficjalnej dokumentacji.