Microsoft: Windows XP ma się dobrze

Microsoft: Windows XP ma się dobrze

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 1/10/2002, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3581

Na trwających w Las Vegas targach Consumer Electronic Show (CES), Bill Gates przedstawił wyniki sprzedaży najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows XP. W ciągu dwóch miesięcy od daty premiery systemu (25 października 2001 r.) koncern sprzedał ponad 15 mln kopii Windows XP.

Microsoft pochwalił się, że sprzedaż Windows XP w ciągu tych 60 dni była większa o około 300% niż sprzedaż systemu Windows 98 w 2-miesięcznym okresie po jego premierze. Jednocześnie na zakup Windows XP zdecydowało się w okresie popremierowym o prawie 200% więcej nabywców niż w analogicznym czasie po debiucie systemu Windows Me.

Znawcy rynku twierdzą, że liczba 15 milionów kopii systemu obejmuje w większości sprzedaż licencji typu OEM - czyli systemów sprzedanych razem z nowymi komputerami, a dokładniej sprzedanych producentom komputerów, a nie użytkownikom końcowym. Sprzedaż detaliczna Windows XP, w tzw. wersji "pudełkowej", stanowi jedynie niewielką część globalnie sprzedanych kopii systemu.

Na razie nie wiadomo jak kształtuje się sprzedaż Windows XP w Polsce. W miesiąc od dnia polskiej premiery systemu, która miała miejsce 26 listopada 2001 r., wiadomo jedynie, iż użytkownicy kupili więcej licencji na Windows XP niż na Windows Millennium Edition od początku wprowadzenia tego produktu na polski rynek we wrześniu 2000 r.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia