Microsoft Teams wkrótce z ulepszonym dostępem gościa

Microsoft Teams wkrótce z ulepszonym dostępem gościa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/25/2021, 9:09 PM

Liczba odsłon: 1474

Gość w Microsoft Teams to rola, jaką może otrzymać osoba spoza organizacji zaproszona do kanału zespołu, czatu, plików i/lub spotkań. Zaproszony może być posiadacz służbowego lub prywatnego adresu e-mail (także spoza poczty Microsoftu i bez Azure AD). Dostęp tego rodzaju możliwy jest od ponad 3 lat. Teraz Microsoft dodaje do niego kilka nowych ulepszeń.

Już w najbliższych tygodniach Microsoft wprowadzi następujące zmiany:

  • Użytkownik z dostępem gościa będzie mógł odrzucić oczekujące zaproszenie gościa w aplikacji Teams. Gdy użytkownik kliknie "Odrzuć", lista dzierżaw Teams i karta zarządzania kontem nie będą wyświetlać dzierżawy z oczekującym zaproszeniem.
  • Użytkownik z dostępem gościa będzie mógł zainicjować opuszczenie organizacji. Kiedy gość kliknie opcję "Opuść organizację", otrzyma wskazówki, jak opuścić dzierżawę z aplikacji Teams i portalu Azure.
  • Użytkownik z dostępem gościa będzie mógł zarządzać listą dzierżaw udzielających dostępu, wybierając ich ukrywanie/pokazywanie. Kiedy gość kliknie Ukryj/Pokaż, dzierżawa zostanie ukryta (lub ponownie wyświetlona) w menu pod listą dzierżaw.

Zmiany te nie będą miały wpływu na uprawnienia użytkownika gościa i/lub dostęp do zasobów. Microsoft spodziewa się, że rozpocznie wprowadzanie wymienionych tu ulepszeń w aplikacji desktopowej i przeglądarkowej Teams na początku grudnia i zakończy wdrażanie pod koniec miesiąca. Więcej o rogli gościa dowiecie się z naszego starszego artykułu: Dostęp dla gości z prawdziwego zdarzenia w końcu dotarł do Microsoft Teams.