Microsoft Studios to teraz Xbox Game Studios

Microsoft Studios to teraz Xbox Game Studios

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 2/6/2019, 9:56 AM

Liczba odsłon: 1475

Microsoft Studios zmienia nazwę. Oddział odpowiedzialny za produkcję gier wideo będzie się teraz nazywał Xbox Game Studios. Zmiana ma na celu zwiększenie rozpoznawalności oddziału i marki oraz nawiązuje do szerokiego spektrum działalności samej platformy Xbox.

Oddział Microsoft Studios został otwarty w 2000 roku pod nazwą Microsoft Games. Znana do tej pory nazwa Microsoft Studios obowiązywała od 2011 roku, a najnowszy twór - Xbox Game Studios - nawiązuje do nomenklatury obowiązującej w latach 2001-2011, kiedy to gamingowa dywizja Microsoftu nazywała się Microsoft Game Studios. Ten oddział technologicznego giganta z Redmond powinien być dobrze znany wielu graczom. Microsoft odpowiada bowiem za produkcję takich serii, jak Age of Empires, Gears of War, Halo, Forza czy Alan Wake oraz kilku popularnych symulatorów.

Zmiana nazwy oddziału na Xbox Game Studios została ogłoszona podczas wczorajszego odcinka Inside Xbox. Decyzję firmy wytłumaczył Matt Booty, mówiąc, że chodzi o rozszerzenie działalności poza dotychczas obowiązujące ramy, podobnie jak platforma Xbox ewoluowała od swojej pierwotnej postaci. Xbox jest marką gamingową obecną na wszystkich urządzeniach, niezależnie od tego gdzie chcemy grać, jak chcemy grać i z kim chcemy grać.

W ostatnim czasie Xbox Game Studios znacznie się rozwinęło. Wystarczy wspomnieć o przejęciu grup deweloperów z Obsidian Entertainment, 343 Industries czy Ninja Theory. W najbliższych dniach nowe Xbox Game Studios czeka również bardzo ważne wydarzenie - premiera Crackdown 3 na konsolach Xbox oraz komputerach z Windows 10.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia