Microsoft Pluton zwiększy bezpieczeństwo urządzeń IoT

Microsoft Pluton zwiększy bezpieczeństwo urządzeń IoT

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 10/1/2018, 9:43 AM

Liczba odsłon: 1128

Rozwój Internetu rzeczy sprawił, że coraz więcej otaczających nas urządzeń otrzymuje inteligentne funkcje. Jednak rozwój ten niesie ze sobą tez wiele zagrożeń. Bezpieczeństwo tych urządzeń to jedna z najważniejszych rzeczy, a Microsoft chce to bezpieczeństwo zapewnić między innymi dzięki swoim usługom chmurowym. Ale to nie wszystko.

Microsoft zarejestrował właśnie nową nazwę towarową dla swojego podsystemu zabezpieczeń w Azure IoT - Microsoft Pluton. Jest to system rozruchowy, który zapewni bezpieczeństwo zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Monitoruje on również komunikację z chmurą Azure oraz kontroluje urządzenia bezprzewodowe, aby uchronić sprzęt i oprogramowanie na przykład przed potencjalnymi atakami botnetów.

Microsoft testował już wcześniej podsystem w ramach oprogramowania Xbox, a teraz wykorzysta on Pluton w ramach Azure Sphere. Sphere to gotowe, sprzętowe rozwiązania IoT przeznaczone dla firm, które potrzebują pewnego i sprawdzonego produktu. Ułatwia to zarządzanie i aktualizację urządzeń, zapewniając jednocześnie wysoki poziom ich bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w czasach, gdy coraz więcej urządzeń jest podłączonych do Sieci, jest jednym z najważniejszych aspektów tworzenia oprogramowania i sprzętu. Microsoft chce dzięki Sphere znacząco ułatwić ten proces. Usługa składa się z trzech zasadniczych elementów: warstwy sprzętowej, która działa w oparciu o wysoce bezpieczny micro-chip z wbudowanymi w niego mocnymi zabezpieczeniami, warstwy bezpiecznego systemu operacyjnego Linux oraz monitorowania bezpieczeństwa, a także regularnych aktualizacji przeprowadzonych w chmurze.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia