Microsoft News - Wiadomości mają już 550 milionów czytelników miesięcznie

Microsoft News - Wiadomości mają już 550 milionów czytelników miesięcznie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/8/2020, 4:46 PM

Liczba odsłon: 3274

W tym roku w Microsoft News zaszły dość radykalne zmiany, gdy postanowiono część ludzkich edytorów zastąpić sztuczną inteligencją. Niektórzy obawiali się, że pogorszy to jakość newsów oferowanych w serwisie. Oczywiście, takie przypadki też miały miejsce, niemniej jednak usługa ma się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Microsoft poinformował o dwóch ważnych kamieniach milowych: liczbie czytelników miesięcznie i wypłatach dla dostawców treści.

Microsoft News - Wiadomości są dziś według sierpniowego rankingu Comscore aplikacją desktopową numer 1, jeśli chodzi o aktualności. Ich zasięg obejmuje 550 milionów użytkowników w miesiącu, 180 krajów i 31 języków. Dostarczane przez usługę wiadomości dostępne są w MSN, Bing News, Microsoft Edge, Microsoft Launcher, na ekranie blokady Windows, w aplikacjach na Windows, iOS i Androida, oraz zewnętrznych źródłach partnerów mobilnych OEM, operatorów mobilnych i w przeglądarkach.

Microsoft News

Microsoft poinformował też o kolejnym kroku w inicjatywie wspierania branży informacyjnej. W 2014 roku gigant postanowił zrezygnować z tworzenia oryginalnej zawartości na MSN, aby skupić się na licencjonowaniu, zajmowaniu się zawartością i promowaniu treści od zewnętrznych wydawców. Model ten jest dość prosty i obejmuje:

  • Licencjonowaną zawartość od międzynarodowej społeczności ponad 4500 marek medialnych.
  • Użycie połączenia algorytmów i ludzkich wglądów, aby zarządzać treściami na tablicach aktualności w przeglądarce, na desktopach i na urządzeniach mobilnych.
  • Integrację wysokiej jakości reklam z dzieleniem się zyskami z publikującymi partnerami.

Realizując to podejście przez ostatnie lata, Microsoft zaliczył właśnie istotny kamień milowy. Jak czytamy na blogu Microsoft News: jesteśmy dumni, że podzieliliśmy się ponad 1 miliardem dolarów z naszą społecznością 4500+ globalnych partnerów wydawniczych od 2014 roku.

Microsoft News

Innymi słowy wydawcy zarobili przez ostatnich 6 lat ponad miliard dolarów dzięki wyświetleniom ich artykułów w Microsoft News. To świetny wynik!