Microsoft Loop w końcu ogólnodostępny

Microsoft Loop w końcu ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/16/2023, 6:00 PM

Liczba odsłon: 483

Microsoft Loop — aplikacja wspomagająca produktywność i współpracę w Microsoft 365, która łączy elastyczne kanwy z przenośnymi składnikami — wydany w 2021 roku, początkowo jako zbiór doświadczeń w różnych aplikacjach, wczoraj stał się wreszcie ogólnodostępny. Microsoft podaje szczegóły tej dostępności i wyjaśnia, gdzie zawartość Loop jest przechowywana.

Microsoft Loop jest teraz ogólnodostępny dla użytkowników z licencjami Microsoft 365 Business (Standard, Premium) oraz Microsoft 365 Enterprise (E3 i E5) również w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych.

Loop to "aplikacja dla wielu graczy", zaprojektowana, aby pomagać Waszym zespołom myśleć, planować i tworzyć razem. Zebraliśmy w tym miejscu zwięzły harmonogram nadchodzących funkcji zarządzania, cyklu życia danych, zgodności i administrowania, abyście mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą Loop w Waszej organizacji. Czekamy na Wasze pytania i opinie w sekcji komentarzy, gdy wspólnie wyruszamy w tę podróż, i mamy nadzieję, że ramy czasowe dla wszystkiego, co wydaje się krytyczne, są na tyle bliskie, że możecie wypróbować Loop już dziś! A jeśli chcecie włączyć lub wyłączyć te doświadczenia, jest to również jest to udokumentowane dla aplikacji i obszarów roboczych Loop oraz składników Loop. Zaktualizowaliśmy też niedawno naszą pełną listę obsługiwanych możliwości, którą możecie znaleźć tutaj.
— Dan Costenaro i Tricia Van Hollebeke, Microsoft

Microsoft wyjaśnił też, gdzie jest magazynowana zawartość Loop. Według firmy powinniśmy myśleć o nim tak jak o Wordzie, Excelu czy PowerPointcie. Loop to aplikacja, która integruje się z platformą SharePoint, Purview i innymi możliwościami zarządzania Microsoftu w Twojej organizacji. I tak jak Word, Excel i PowerPoint, doświadczenia Loop tworzą pliki w SharePoint. W rzeczywistości Microsoft Loop zbudowany jest w oparciu o SharePoint, OneDrive i usługi repozytoriów Microsoft Syntex, co oznacza, że zawartość Loop jest taka jak istniejące pliki w Twoim ekosystemie — czytamy na blogu.

Gdzie jest przechowywana zawartość Microsoft Loop?

Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/microsoft-loop-s-november-2023-ignite-summary-for-it-admins/ba-p/3981045