Microsoft Lists - nowa aplikacja do śledzenia informacji i organizowania pracy

Microsoft Lists - nowa aplikacja do śledzenia informacji i organizowania pracy

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/19/2020, 6:23 PM

Liczba odsłon: 3968

Portfolio aplikacji pakietu Microsoft 365 rozszerza się o nową aplikację Microsoft Lists. Ma ona wspomagać śledzenie informacji i organizowanie pracy. "Listy" są proste, inteligentne i elastyczne, pozwalają trzymać rękę na pulsie w najważniejszych sprawach zespołu, śledzić problemy, aktywa, ustalone porządki, kontakty, zapasy i nie tylko. Aplikacja oferuje personalizowane widoki, inteligentne zestawy i alerty, które utrzymują wszystkich w synchronizacji. Dzięki gotowym szablonom można rozpoczynać listy online, w nowej aplikacji mobilnej lub bezpośrednio w Microsoft Teams.

Jak opisuje to Microsoft, wszystko zaczyna się w Lists Home, pojedynczym miejscu do przeglądania i zarządzania naszymi listami. Aby się do niego dostać, należy kliknąć ikonę "Listy" w launcherze Microsoft 365 w przeglądarce. Listę można rozpocząć na kilka sposobów — od zera lub z użyciem szablonów. Dodatkowo można tworzyć listy na podstawie istniejących list albo danych importowanych z tabeli Excela. Poza możliwością tworzenia aplikacja daje wgląd w ulubione oraz ostatnie listy, w tym nasze własne i udostępnione nam przez innych. Możemy tworzyć własne, prywatne listy, udostępniać listy innym oraz tworzyć listy zespołów, należące do ich członków. Wreszcie listami możemy zarządzać także poprzez aplikację mobilną Lists. Wersja przeglądarkowa ma stać się dostępna tego lata, a wersja na telefony — później w tym roku.

Microsoft Lists - aplikacja

Microsoft Lists integruje się także z Microsoft Teams, gdzie będziemy mogli współpracować nad listami, używając elastycznych widoków siatki, kart i kalendarza. Sprowadza to zawartość i konwersacje obok siebie do jednego, zintegrowanego doświadczenia — dodaje Microsoft. Będziemy mogli zarówno dodać istniejącą listę do kanału Teams, jak i utworzyć nową listę bezpośrednio w Teams oraz czatować o poszczególnych elementach listy. Integracja ta jest aktualnie rozwijana, a jej wydanie publiczne Microsoft planuje na ostatni kwartał tego roku.

Microsoft Lists - Teams

Spodziewamy się, że aplikacja we wszystkich trzech formach zostanie udostępniona wcześniej w wersji zapoznawczej. Wtedy też będziemy mogli przetestować ją samodzielnie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia