Microsoft Forms pozwala udostępniać wstępnie wypełnione ankiety

Microsoft Forms pozwala udostępniać wstępnie wypełnione ankiety

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/20/2024, 6:00 PM

Liczba odsłon: 230

Microsoft poinformował, że aplikacja Forms obsługuje teraz linki ze wstępnie wypełnionymi odpowiedziami, co ułatwia proces zbierania odpowiedzi i zapewnia większą poprawność danych. Ta funkcjonalność pozwala ustawić domyślne odpowiedzi na pytania ankiety. W jaki sposób najlepiej z tego korzystać?

Wyobraź sobie, że Twoja firma przeprowadziła 3 sesje szkolenia online z uczestnikami z różnych stref czasowych: Azji, Europy i Ameryki Północnej, z różnymi szkoleniowcami. Aby uprościć proces i uniknąć tworzenia oddzielnych ankiet do zebrania feedbacku dla każdej sesji, możesz użyć linków ze wstępnie wypełnionymi odpowiedziami (np. w każdej podając odpowiednie nazwisko prowadzącego). Pozwoli to skonsolidować wszystkie odpowiedzi w jednej ankiecie. Aby to przetestować, możesz skorzystać z tego szablonu.

  1. Aby rozpocząć, otwórz ankietę lub utwórz nową i kliknij menu "...", a następnie wybierz opcję Pobierz wstępnie wypełniony adres URL.
  2. Microsoft Forms pozwala udostępniać wstępnie wypełnione ankiety

  3. Na następnym ekranie włącz przełącznik opcji Włącz wstępnie wypełnione odpowiedzi i zaznacz pożądane odpowiedzi.
  4. Microsoft Forms pozwala udostępniać wstępnie wypełnione ankiety

  5. Przewiń ankietę do samego końca, kliknij Pobierz wstępnie wypełniony link, a następnie Kopiuj link.
  6. Microsoft Forms pozwala udostępniać wstępnie wypełnione ankiety

  7. Gdy odbiorca dostatnie ankietę z tego linka, otworzy się ona ze wstępnie zaznaczonymi odpowiedziami. Nadal będzie mógł je zmienić.

Funkcjonalność ta powinna już być ogólnodostępna dla wszystkich użytkowników Microsoft 365 z dostępem do Microsoft Forms. Warto wspomnieć, że debiutowała ona w Forms dla użytkowników edukacyjnych w kwietniu tego roku, o czym pisaliśmy tutaj.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-forms-blog/pre-fill-responses-in-your-microsoft-forms/ba-p/4144232

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia