Microsoft Fabric: kompletna platforma analityczna z mocą AI

Microsoft Fabric: kompletna platforma analityczna z mocą AI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/29/2023, 2:07 PM

Liczba odsłon: 905

Na konferencji Build 2023 w zeszłym tygodniu Microsoft zaprezentował nową platformę analityczną Microsoft Fabric. Produkt aspiruje do miana kompletnej platformy, która adresuje każdy aspekt potrzeb analitycznych organizacji. W jego skład wchodzi 7 kluczowych obciążeń — takich jak fabryka danych, narzędzia spod szyldu Synapse, Power BI i aktywator danych.

Wprowadź dane do ery sztucznej inteligencji. Przekształć sposób, w jaki wszyscy uzyskują dostęp do danych i szczegółowych informacji, zarządzają nimi i działają na ich podstawie, łącząc ze sobą wszystkie źródła danych i usługi analityczne — na jednej platformie obsługiwanej przez sztuczną inteligencję.

Microsoft Fabric to kompleksowe rozwiązanie analityczne z pełną obsługą możliwości takich jak przenoszenie danych, magazyny data lake, inżynieria danych, integracja danych, nauka o danych, analiza w czasie rzeczywistym i analiza biznesowa — wszystkie są obsługiwane przez tę samą platformę, która zapewnia niezawodne zabezpieczenia danych oraz funkcje zapewniania ładu i zgodności z przepisami.

Twoja organizacja nie musi już korzystać z pojedynczych usług analitycznych od różnych dostawców. Zamiast tego może cieszyć się sprawnie działającym rozwiązaniem, które łatwo połączyć, wdrożyć i obsługiwać.


— Microsoft

Platforma składa się z 7 kluczowych obciążeń:

  • Data Factory oferuje 150+ łączników do źródeł danych w chmurze i on-prem, przeciąganie i upuszczanie doświadczeń do przekształcania danych i możliwość orkiestrowania potoków danych.
  • Synapse Data Engineering umożliwia świetne doświadczenia tworzenia dla Spark, błyskawiczny start z livepools i możliwość współpracy.
  • Synapse Data Science oferuje przepływ pracy end-to-end dla data scientsts, umożliwiający budowanie złożonych modeli AI, łatwą współpracę oraz trenowanie, wdrażanie i zarządzanie modelami machine learningowymi.
  • Synapse Data Warehousing zapewnia konwergentne środowisko Lake House i hurtowni danych z wiodącą w branży wydajnością SQL w otwartych formatach danych.
  • Synapse Real-Time Analytics pozwala deweloperom pracować ze streamingiem danych z urządzeń IoT, telemetrią, logami itd., oraz analizować potężne ilości częściowo ustrukturyzowanych danych z wysoką wydajnością i niskimi opóźnieniami.
  • Power BI w Microsoft Fabric oferuje niesamowite możliwości wizualizacji i analityki napędzanej przez AI, pozwalając analitykom i użytkownikom biznesowym wyciągać wglądy z danych. Power BI jest także głęboko zintegrowane z Microsoft 365, oferując wglądy tam, gdzie użytkownicy biznesowi już pracują.
  • Data Activator dostarcza wykrywanie i monitorowanie danych w czasie rzeczywistym oraz może wywoływać powiadomienia i akcje, gdy odnajdzie konkretne wzorce w danych — wszystko to w środowisku no-code.

Wszystkie z nich, poza Power BI, są obecnie dostępne w wersji Public Preview. Więcej można dowiedzieć się na stronie Microsoft Fabric.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-fabric-unifies-power-bi-synapse-azure-data-into-a-complete-ai-powered-product/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia