Microsoft Edge Beta 126 - co nowego?

Microsoft Edge Beta 126 - co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/24/2024, 3:00 PM

Liczba odsłon: 384

Microsoft Edge Insider przeszedł do wersji 126 w Beta Channel. Towarzyszy temu oficjalny changelog od Microsoftu. W naszym artykule znajdziecie podsumowanie tych wybranych przez Microsoft zmian, które dotyczą generowania motywu przez AI, kontrolek bezpieczeństwa i powiadomień od Copilota. Przypominamy też kompilacje w Dev Channel, których zawartość wchodzi w skład tego wydania.

Microsoft Edge Beta – zmiany w wersji 126.0.2592.13

Aktualizacje funkcji

  • Generator motywów AI. Microsoft Edge będzie zawierał generator motywów AI, który pozwala użytkownikom wprowadzić tekstowy prompt i wygenerować serię obrazów do podglądu jako motywy przeglądarki. Zastosowanie tego motywu obejmuje ustawienie wygenerowanego obrazu na stronie nowej karty Edge oraz dominującego koloru obrazu jako obramowania okna przeglądarki. Administratorzy mogą kontrolować dostępność tej funkcji poprzez zasadę AIGenThemesEnabled. Funkcja jest wdrażana w sposób kontrolowany i nie u wszystkich pojawi się od razu.
  • Kontrolki ochrony bezpieczeństwa w usłudze zarządzania Microsoft Edge. Microsoft Edge management service zapewni adminom dedykowane doświadczenie do zarządzania konkretnymi ustawieniami, aby poprawić kondycję bezpieczeństwa zarządzanych instancji przeglądarki. To doświadczenie pozostaje w publicznej wersji zapoznawczej i może być dostępne po przejściu na targeted release w centrum administratora Microsoft 365.
  • Powiadomienie o podsumowaniu Copilota. Ta funkcja wyświetla powiadomienie Omnibox, gdy użytkownik wejdzie na stronę obsługującą tryb czytania w Edge, i oferuje opcję otwarcia funkcji Copilot na pasku bocznym Edge, który może podsumować zawartość. Funkcja jest wdrażana w sposób kontrolowany i nie u wszystkich pojawi się od razu.

Wycofane zasady zarządzania

  • MathSolverEnabled - pozwala użytkownikowi przesłać wycinek problemu matematycznego i uzyskać rozwiązanie krok po krou w (wycofanym już) dodatku Math Solver.
  • ImmersiveReaderGrammarToolsEnabled - włącza funkcję narzędzi gramatycznych w Czytniku immersyjnym.

Aktualizacje w Dev Channel

W tym wydaniu znajdują się zmiany zawarte w kompilacjach:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-relnote-beta-channel#version-1260259213-may-23-2024

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia