Microsoft Edge 126 w Stable Channel - co nowego?

Microsoft Edge 126 w Stable Channel - co nowego?

Autor:

Opublikowano: 6/14/2024, 5:00 PM

Liczba odsłon: 296

Do kanału wersji stabilnej przeglądarki Edge trafiła wersja 126. Poniżej zamieszczamy oficjalny changelog Microsoftu z wybranymi nowymi funkcjami i zasadami zarządzania w wersjach Stable i Beta. Główne nowości dotyczą generowania motywów przez AI, ustawień bezpieczeństwa, powiadomień Copilota i zasad zarządzania. Dodatkowo udostępniamy listę kompilacji Edge Dev, z których zmiany trafiły do tego wydania.

Microsoft Edge Beta – zmiany w wersji 126.0.2592.56

Aktualizacje funkcji

  • Generator motywów AI. Microsoft Edge będzie zawierał generator motywów AI, który pozwala użytkownikom wprowadzić tekstowy prompt i wygenerować serię obrazów do podglądu jako motywy przeglądarki. Zastosowanie tego motywu obejmuje ustawienie wygenerowanego obrazu na stronie nowej karty Edge oraz dominującego koloru obrazu jako obramowania okna przeglądarki. Administratorzy mogą kontrolować dostępność tej funkcji poprzez zasadę AIGenThemesEnabled. Funkcja jest wdrażana w sposób kontrolowany i nie u wszystkich pojawi się od razu.
  • Kontrolki ochrony bezpieczeństwa w usłudze zarządzania Microsoft Edge. Microsoft Edge management service zapewni adminom dedykowane doświadczenie do zarządzania konkretnymi ustawieniami, aby poprawić kondycję bezpieczeństwa zarządzanych instancji przeglądarki. To doświadczenie pozostaje w publicznej wersji zapoznawczej i może być dostępne po przejściu na targeted release w centrum administratora Microsoft 365.
  • Powiadomienie o podsumowaniu Copilota. Ta funkcja wyświetla powiadomienie Omnibox, gdy użytkownik wejdzie na stronę obsługującą tryb czytania w Edge, i oferuje opcję otwarcia funkcji Copilot na pasku bocznym Edge, który może podsumować zawartość. Funkcja jest wdrażana w sposób kontrolowany i nie u wszystkich pojawi się od razu.

Nowe zasady zarządzania

  • ProactiveAuthWorkflowEnabled - włącza proaktywne uwierzytelnianie.
  • InternetExplorerSetForegroundWhenActive - zachowuje aktywne okno Microsoft Edge z kartą trybu Internet Explorera (IE) zawsze na pierwszym planie.

Wycofane zasady zarządzania

  • MathSolverEnabled - pozwala użytkownikowi przesłać wycinek problemu matematycznego i uzyskać rozwiązanie krok po krou w (wycofanym już) dodatku Math Solver.
  • ImmersiveReaderGrammarToolsEnabled - włącza funkcję narzędzi gramatycznych w Czytniku immersyjnym.

Aktualizacje w Dev Channel

W tym wydaniu znajdują się zmiany zawarte w kompilacjach:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-relnote-stable-channel

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia