Microsoft Defender for Business ogólnodostępny jako samodzielny produkt

Microsoft Defender for Business ogólnodostępny jako samodzielny produkt

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/4/2022, 7:33 PM

Liczba odsłon: 3021

Microsoft Defender dla Firm od kilku miesięcy stanowi część platformy Microsoft 365 Business Premium. Teraz jednak Microsoft ogłosił ogólną dostępność rozwiązania chroniącego w samodzielnym wydaniu. Defender for Business zapewnia ochronę punktów końcowych klasy korporacyjnej dla małych i średnich firm, wliczając w to możliwości wykrywania i odpowiadania, chroniące przed ransomware i innymi złożonymi zagrożeniami.

Microsoft Defender for Business zapewnia małym i średnim firmom (SMB) wielowartstwową ochronę, wykrywanie i odpowiadanie. Działanie pakietu pokrywa się z 5 fazami, o których mówi framework bezpieczeństwa National Institute of Standards and Technology (NIST), czyli z identyfikacją, ochroną, wykrywaniem, odpowiadaniem i przywracaniem. Dzięki temu Defender dla Firm chroni i wprowadza środki zaradcze przeciwko znanym i nieznanym zagrożeniom. Kluczowe funkcje to:

  • Zarządzanie zagrożeniami i podatnościami — pomaga to priorytetyzować i skupić się na słabościach, które wystawiają firmę na największe ryzyko. Funkcjonalność proaktywnie buduje fundamenty ochrony środowiska klienta, odkrywając, priorytetyzując i naprawiając podatności w oprogramowaniu i błędne konfiguracje.
  • Redukcja powierzchni ataku — opcje te pomagają zminimalizować powierzchnię ataku (np. miejsca, które są podatne na cyberataki na urządzeniach i w oprogramowaniu). Pozostawia to mniej możliwości wykonania ataków.
  • Wykrywanie i odpowiadanie na punktach końcowych — zapewnia alerty behawioralnego wykrywania i reagowania, co pozwala użytkownikowi zidentyfikować trwałe zagrożenia i usunąć je z ekosystemu.
  • Automatyczne dochodzenie i zapobieganie — pomagają skalować operacje związane z bezpieczeństwem, analizując alerty i podejmując natychmiastowe działania w celu powstrzymania ataków. Zmniejszając objętość alertów i eliminując zagrożenia, Microsoft Defender for Business umożliwia klientom ustalanie priorytetów zadań i skupienie się na bardziej wyrafinowanych zagrożeniach.

Rozwiązanie posiada wbudowane zasady, zautomatyzowane dochodzenie i możliwości zapobiegawcze. Pomaga to automatyzować pracę, za którą odpowiadają zespoły SecOps. Defender for Business nadal pozostaje dostępny jako część pakietu Microsoft 365 Business Premium. Klienci mogą oprócz tego wybrać samodzielną subskrypcję Defendera w cenie 3 USD/użytkownika miesięcznie. Na ten rok planowane jest też dodatkowe wsparcie dla serwerów.