Microsoft 365 E3/A3 zawiera teraz Microsoft Defender for Endpoint Plan 1

Microsoft 365 E3/A3 zawiera teraz Microsoft Defender for Endpoint Plan 1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/13/2022, 7:09 PM

Liczba odsłon: 2874

Podczas gdy krajobraz cyberbezpieczeństwa stale ewoluuje, ochrona punktów końcowych nigdy nie była tak ważna, jak teraz — w dobie nowoczesnego, hybrydowego środowiska pracy. Teraz łatwiej będzie chronić osoby, urządzenia, aplikacje i dane. Począwszy od 14 stycznia, Microsoft Defender for Endpoint Plan 1 (P1) automatycznie stanie się częścią licencji Microsoft 365 E3/A3.

Microsoft Defender for Endpoint to silna ochrona platform końcowych (endpoint protection platforms, EPP), która jest kluczowym składnikiem strategii XDR i Zero Trust. Zapewnienie wszystkim klientom E3/A3 dostępu do podstawowego zestawu naszej wiodącej na rynku ochrony punktów końcowych dla Windows, macOS, Androida i iOS, demonstruje zobowiązanie Microsoftu do dostarczania najlepszych w swojej klasie, wieloplatformowych i wielochmurowych zabezpieczeń dla wszystkich organizacji na całym świecie — pisze Hadley Edwards z Microsoft.

Microsoft Defender for Endpoint

Czego można oczekiwać od Microsoft Defender for Endpoint Plan 1 (P1)? Plan ten skupia się na funkcjach zapobiegania/EPP, wliczając w to:

  • Antimalware nowej generacji — oparta na chmurze, wbudowana AI, która pomaga zatrzymać ransomware, znane i nieznane złośliwe oprogramowanie (malware) oraz inne zagrożenia.
  • Możliwości zmniejszenia powierzchni ataku — wzmocnienie ochrony urządzenia, zapobieganie exploitom zero-day i oferowanie szczegółowej kontroli nad dostępem i zachowaniem urządzenia końcowego.
  • Dostęp warunkowy oparty na urządzeniu — dodatkowa warstwa ochrony danych i zapobiegania naruszeniom oraz wdrożenie podejścia Zero Trust.

Wszystkie te funkcje opierają się na tej samej podstawie, z której czerpią korzyści istniejący klienci Microsoft Defender for Endpoint. To między innymi:

  • Rozwiązanie oparte na chmurze z niemal nieskończonymi możliwościami skalowania, aby zaspokoić potrzeby klienta — bez dodatkowych kosztów IT, problemów ze zgodnością i czekaniem na aktualizacje.
  • Niezrównany zakres i głębia ludzkiej analityki zagrożeń wspieranej przez modele uczenia maszynowego i sztuczną inteligencję.
  • Zunifikowane rozwiązanie oferujące niezrównaną widoczność zagrożeń, korelację i wgląd w incydenty oraz światowej klasy środowisko SecOps w ramach Microsoft 365 Defender — rozwiązania XDR od Microsoft.

Klientom wymagającym pełnego zestawu możliwości ochrony punktów końcowych Microsoft poleca rozważenie subskrypcji Microsoft Defender for Endpoint Plan 2 (P2). Plan ten zawiera dodatkowe możliwości, takie jak wykrywanie i odpowiadanie na punkcie końcowym, zautomatyzowane dochodzenie i działania naprawcze, zarządzanie zagrożeniami i podatnościami, analityka zagrożeń, sandbox (głęboka analiza w trybie "piaskownicy") i dostęp do ekspertów z Microsoft.

Microsoft Defender for Endpoint Plan 1 i Plan 2

Jak zdobyć to oprogramowanie i zabezpieczenia? Wszystkie wymienione produkty znajdziesz w naszym sklepie!