Microsoft 365 Copilot trafi do Stream i Pythona w Excelu

Microsoft 365 Copilot trafi do Stream i Pythona w Excelu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/22/2023, 4:45 PM

Liczba odsłon: 531

Jak można było się spodziewać, duża część wczorajszej konferencji Microsoftu w Nowym Jorku była poświęcona sztucznej inteligencji, która w tym roku podbiła rynek technologii. Padła zapowiedź dołączenia Copilota w wersji ogólnodostępnej do Windows 11 23H2, ale też ogólnej dostępności Microsoft 365 Copilot oraz jego integracji z kolejnymi produktami.

Copilot dla Pythona w Excelu

Już od pierwszej zapowiedzi wiadomo było, że Copilot dla Microsoft 365 zintegruje się z programem Excel. Wczoraj pojawiła się dodatkowo zapowiedź jego integracji z Pythonem w Excelu. Oprócz pomagania Ci w pisaniu formuł, formatowaniu Twoich danych i wykonywaniu analiz danych Copilot w Excelu pomoże Ci analizować i eksplorować Twoje dane w nowy sposób: pisząc kod Pythona. Po prostu użyj codziennego języka, aby opisać to, co chcesz zrobić ze swoimi danymi, a Copilot wygeneruje i wstawi działający kod Pythona do komórki Excela — pisze Microsoft.

Copilot umożliwi między innymi użycie naturalnego języka do zlecenia analizy danych za pomocą Pythona, dostęp do popularnych bibliotek i wizualizacji czy iteracyjne rozbijanie złożonych problemów. Copilot zacznie obsługiwać Pythona w Excelu w wersji zapoznawczej jeszcze w tym roku.

Copilot dla Microsoft Stream

Microsoft 365 Copilot trafi również do platformy wideo Microsoft Stream. Copilot w Stream wyznacza nowy standard dla szybkiego wydobywania znaczących informacji i wglądów z wideo w Twojej organizacji — wyjaśnia Microsoft. Możesz wykorzystać tę integrację, aby:

  • podsumować wideo i zidentyfikować punkty warte obejrzenia,
  • zadawać pytania, aby uzyskać wglądy z długich lub szczegółowych wideo,
  • namierzyć, gdzie omawiane są osoby, zespoły lub tematy, aby móc przejść do odpowiedniego miejsca w filmie,
  • zidentyfikować wezwania do działania i miejsca, w których możesz się zaangażować, aby pomóc.

Copilot dla Microsoft Stream

Copilot dla Microsoft Stream będzie dostępny wszędzie tam, gdzie oglądasz wideo w Microsoft 365, czyli w SharePoint, Teams, Viva Engage lub aplikacji Stream. Będziesz móc także zadawać pytania dotyczące wideo w aplikacji Microsoft 365 Chat. Microsoft przewiduje ogólną dostępność tej integracji w styczniu 2024 roku dla klientów z licencją Microsoft 365 Copilot.

Dowiedz się więcej z artykułów:

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-stream-blog/introducing-copilot-in-microsoft-stream/ba-p/3929109