Microsoft 365 Backup - nowa usługa kopii zapasowej

Microsoft 365 Backup - nowa usługa kopii zapasowej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/27/2023, 6:00 PM

Liczba odsłon: 310

Microsoft 365 Backup Service to rozwijana obecnie usługa kopii zapasowej, poprawiająca bezpieczeństwo użytkowników aplikacji Microsoft 365. Obecnie w wersji zapoznawczej, usługa ma stać się ogólnodostępna pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku. Jest to opcja dodatkowo płatna, która rozszerza istniejącą funkcjonalność przywracania na platformie M365.

Zapewnienie ciągłości działania jest priorytetową kwestią dla wielu firm. Microsoft 365 Backup zapewnia firmom spokój ducha w zakresie ciągłości działania, oferując wydajność i pewność przywracania danych. Przy rozważaniu oferty kopii zapasowej i przywracania istotny jest nie tylko backup, ale także możliwość szybkiego odzyskania danych, gdy jest to potrzebne. Przywracanie dużych ilości zawartości jest trudne w przypadku kopiowania danych na dużą skalę z odległej, zamkniętej lokalizacji, co wymaga tygodni lub nawet miesięcy na przywrócenie działania firmy.

W przypadku ataków ransomware, które szyfrują duże połacie Twoich danych; wewnętrznych incydentów, złośliwego usunięcia danych bądź ich nadpisania potrzebujesz przywrócić ciągłość działania tak szybko, jak to możliwe. To właśnie oferuje produkt Microsoft 365 Backup — zarówno poprzez centrum administratora Microsoft 365, jak i poprzez aplikacje zewnętrzne wbudowane w platformę Microsoft 365 Backup Storage.


— Microsoft

Usługa ma zasadniczo umożliwiać przywrócenie danych w ciągu paru godzin, pełne przywracanie danych z SharePoint, OneDrive i skrzynki e-mail, a w przyszłości także drobiazgowe ustawienia przywracania na poziomie plików. Microsoft 365 Backup jest usługą dodatkowo płatną zgodnie z rzeczywistym użyciem (pay-as-you-go, consumption-based). W okresie zapoznawczym cena wynosi 0,15 USD/GB/miesięcznie. Może się ona zmienić po wprowadzeniu ogólnej dostępności w najbliższych miesiącach.

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/microsoft-365/syntex/backup/backup-overview

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia