Marcowe nowości w aplikacji Microsoft 365 na telefonie

Marcowe nowości w aplikacji Microsoft 365 na telefonie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/26/2024, 3:30 PM

Liczba odsłon: 254

Microsoft opublikował podsumowanie zmian w aplikacji Microsoft 365 (dawniej Office), dostępnej w przeglądarce oraz na Windows, iOS i Androida. Tym razem główne nowości przypadły w udziale wersji mobilnej i będą wdrażane na przestrzeni kolejnego miesiąca zarówno u członków programu Microsoft 365 Insider, jak też subskrybentów Microsoft 365 i osób z darmowym kontem Microsoft.

Zadawanie pytań w Copilot Chat

Microsoft Copilot znajduje się teraz w centrum aplikacji mobilnej Microsoft 365, zapewniając darmowego asystenta AI, który wspomaga produktywność użytkownika poprzez wyszukiwanie, czat i generowanie obrazów w oparciu o najnowsze modele OpenAI – GPT-4 i DALL-E 3.

Zadawanie pytań w Copilot Chat

Możesz łatwo eksportować odpowiedzi Copilota do Worda, aby móc je edytować i zapisać w pliku. Dzięki zmianom w aplikacji łatwiej jest teraz odszukać Copilota pośród Twojej zawartości, aplikacji itd.

Tworzenie zawartości w topowych aplikacjach

Nie ważne, co chcesz stworzyć, aplikacja Microsoft 365 ułatwi Ci to zadanie na nowo odświeżonym ekranie "Utwórz". Zainspiruj się i zyskaj na czasie, korzystając z polecanych szablonów aplikacji Word, Excel i PowerPoint, a także z integracji z Designerem (Preview) na Androidzie. Możesz też skanować, podpisywać, edytować i konwertować PDF-y do dokumentów Worda kilkoma stuknięciami.

Tworzenie zawartości w topowych aplikacjach

Designer (Preview) na iOS zostanie wydany na iOS pod koniec kwietnia. Jest on obecnie dostępny za darmo. Aby kontynuować jego użycie po okresie zapoznawczym potrzebna będzie płatna subskrypcja Microsoft 365.

Przechwytywanie i digitalizacja dokumentów

Na ekranie "Skanowanie" możesz użyć aparatu telefonu, aby skanować dokumenty, karty identyfikacyjne lub inne treści, aby zapisać je w formie cyfrowej w jednym miejscu. Możesz też wyodrębniać tekst z obrazów, aby go przetłumaczyć, nagrać wideo lub podyktować swoje pomysły i zapisać je w dokumencie Worda.

Przechwytywanie i digitalizacja dokumentów

Wyszukiwanie plików w OneDrive

Aplikacja mobilna Microsoft 365 pozwala Ci uzyskiwać dostęp i magazynować całą swoją zawartość w OneDrive. Dostarcza listę ostatnio otwieranych plików, listę wszystkich Twoich plików w widoku "Moje pliki", listę ulubionych oraz dostęp do całej Twojej zawartości offline. Możesz też użyć funkcji wyszukiwania, aby znaleźć to, czego szukasz.

Wyszukiwanie plików w OneDrive

Wszystkie opisane wyżej nowości powinny trafić do użytkowników do końca kwietnia. Aby korzystać z funkcji premium sztucznej inteligencji, potrzebna będzie dodatkowa licencja Copilot Pro lub Copilot dla Microsoft 365.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/whats-new-in-the-microsoft-365-app-march-2024

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia