Kreator Obrazów Bing teraz pod marką Microsoft Designer

Kreator Obrazów Bing teraz pod marką Microsoft Designer

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/16/2024, 4:00 PM

Liczba odsłon: 1306

Po przemianowaniu Czatu Bing na Microsoft Copilot kolejna usługa AI zrywa z etykietką Bing. Tym razem chodzi o generator obrazów oparty na silniku DALLE-3, czyli Kreator Obrazów Bing (Bing Image Creator). Dziś w nocy Microsoft ogłosił, że nowa nazwa usługi korzysta z marki Microsoft Designer (Projektant Microsoft).

Wygląda na to, że dokładna polska nazwa jeszcze się nie ukonstytuowała. Po wejściu na stronę https://www.bing.com/images/create znajdziemy różne tłumaczenia: "Kreator Obrazów z Projektanta" oraz "Kreator Obrazów z aplikacji Projektant Microsoft". Możliwe, że zostały one przetłumaczone maszynowo. Z kolei we wczorajszym wpisie na blogu Microsoft odniósł się do jednego z benefitów Copilot Pro, używając słów "Image Creator from Designer (formerly Bing Image Creator)".

Kreator Obrazów z Microsoft Designer

Microsoft Designer powstał jako aplikacja do projektowania treści, takich jak posty w mediach społecznościowych, zaproszenia, cyfrowe kartki i wiele więcej. Korzysta ona z tej samej generatywnej sztucznej inteligencji DALLE-3, co Kreator Obrazów. Zrozumiałe jest więc to, dlaczego Microsoft podłączył Kreatora Obrazów właśnie pod tę markę.

Kreator Obrazów mimo nowej marki pozostaje dostępny w Bing, Copilocie, aplikacji Microsoft Designer oraz innych dotychczasowych miejscach. A dlaczego właściwie Microsoft zrywa etykietę "Bing" ze swoich produktów AI? To nie zostało nigdy wyjaśnione. Oczywiste jest, że "Microsoft" jest marką dużo bardziej rozpoznawalną niż "Bing", ale z drugiej strony przez tę zmianę wyszukiwarka Microsoftu nie będzie już tak bardzo zyskiwać popularności, jak po uruchomieniu Bing Chat w zeszłym roku.

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2024/01/15/bringing-the-full-power-of-copilot-to-more-people-and-businesses/