Kompilacja 10074 Windows 10 wnosi wiele zmian

Kompilacja 10074 Windows 10 wnosi wiele zmian

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 4/29/2015, 3:15 PM

Liczba odsłon: 5080

W sieci pojawiły się informacje dotyczące nieoficjalnej możliwości pobrania nowej kompilacji Windowsa 10 oznaczonej numerem 10074. Wprowadza ona sporo zmian wizualnych, które czynią system przyjemniejszy dla oka i bardziej intuicyjnym. Kompilacja będzie dostępna dla Insidersów jeszcze dziś za pośrednictwem oficjalnych kanałów.

Zmiany dotknęły m.in interfejsu Cortany, regulacji poziomu głośności oraz lokalizacji ustawień Windows Defendera. Menu z poziomu którego dostępna jest Cortana zostało w znacznym stopniu przerobione. Aktualny interfejs zyskał integrację z nowym 'Menu Start, co nadaje mu bardziej estetycznego charakteru.

Aplikacja 'Settings' jest nowoczesną wersją wysłużonego 'Panelu Sterowania' znanego ze starszych wersji Windowsa. Microsoft cały czas pracuje nad udoskonaleniem nowego rozwiązania. Aby było ono jak najbardziej intuicyjne, firma eksperymentuje z lokalizacją pewnych ustawień. Opcje dotyczące Windows Defendera zostały przeniesione do sekcji 'Update&Security'. Wcześniej były one przypisane do kategorii 'System'. Zmiana jest jak najbardziej słuszna ponieważ Windows Defender nie oferuje wyłącznie systemowych funkcji.

Ostatnią zmianą, którą widać na pierwszy rzut oka jest kompletna przebudowa interfejsu paska kontroli głośności. Microsoft podąża za UNIXową modą i modyfikuje widok pionowy na poziomy. Po raz kolejny jest to słuszna zmiana, gdyż regulacja w poziomie jest bardziej naturalna dla dotyku. W przypadku obsługi systemu myszką jest to bez znaczenia.

Większa ilość informacji zostanie podana podczas konferencji BUILD, która odbędzie się już dziś o godzinie 17:30 naszego czasu. Do tego czasu CentrumXP.pl będzie kontynuowało testy nowej kompilacji - pozostańcie z nami.