Funkcje oparte na ChatGPT trafią do aplikacji Office

Funkcje oparte na ChatGPT trafią do aplikacji Office

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/13/2023, 7:30 PM

Liczba odsłon: 1331

Microsoft już wcześniej sugerował, że zamierza integrować technologię OpenAI ze swoimi produktami. Po wprowadzeniu czatbota AI do Bing gigant nie robi sobie wolnego. Nowy raport The Verge, powołujący się na anonimowe źródła, twierdzi, że firma planuje ogłosić więcej funkcji z AI w marcu. Mają one dotyczyć integracji technologii zbliżonej do ChatGPT w aplikacjach Office, takich jak Word, PowerPoint i Outlook.

Microsoft prawdopodobnie zademonstruje, w jaki sposób wykorzysta swój model Prometheus (znany już z nowego Bing) m.in. do automatyzacji zadań związanych z pisaniem w programie Word. W rzeczywistości Prometheus w Edge może być już teraz używany we współpracy z aplikacjami internetowymi Office. Według raportu Microsoft planuje oficjalne zapowiedzi na marzec.

Nieco wcześniej The Information raportował o testach modeli GPT w Outlook, które mają usprawnić wyszukiwanie, a także w Word, gdzie mają pomagać użytkownikowi w pisaniu. Tydzień temu Microsoft ogłosił nowe doświadczenie AI dla Microsoft Viva Sales. Korzysta ono z Azure OpenAI Service i GPT do tworzenia maili sprzedażowych i przypomina niektóre funkcje, które Microsoft testuje w Outlook.

Microsoft Viva Sales

The Verge podaje, że możliwości Prometheusa znane z paska bocznego Edge trafią do kluczowych aplikacji Microsoft 365 już poza przeglądarką. Oprócz funkcji dla Worda i Outlooka w planach są m.in. nowe sposoby generowania grafów i grafik dla PowerPointa. Bing już teraz może tworzyć tabele i wykresy dla podstawowych danych, ale transformowanie ich w wizualne reprezentacje graficzne do wykorzystania w prezentacjach czy nawet w Excelu dopiero przed nami.

Microsoft ciśnie ten temat mocno głównie ze względu na Google. Jak donoszą źródła, Microsoft na początku planował uruchomić nowy Bing pod koniec lutego, ale zrobił to parę tygodni wcześniej, w okolicach ogłoszenia analogicznych prac przez Google. Menedżerowie z Microsoft są ponoć przekonani, że znacznie wyprzedzają Google w tej dziedzinie.