Exchange Online wprowadzi limit odbiorców zewnętrznych

Exchange Online wprowadzi limit odbiorców zewnętrznych

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/16/2024, 2:00 PM

Liczba odsłon: 397

Jeśli Twoja firma korzysta z Exchange Online do masowego wysyłania e-maili, to wkrótce będzie musiała liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Microsoft poinformował, że nie wspiera takich praktyk i na początku przyszłego roku nałoży limit dobowy liczby zewnętrznych odbiorców korespondencji e-mail. Szczegóły poniżej.

Microsoft zapowiedział, że od stycznia 2025 roku Exchange Online wymusi ograniczenie liczby zewnętrznych odbiorców ("External Recipient Rate Limit") do 2000 odbiorców w ciągu 24 godzin. Exchange Online nie obsługuje masowych lub wysokonakładowych e-maili transakcyjnych. Do tej pory nie egzekwowaliśmy limitów dla masowego wysyłania e-maili, ale planujemy to zrobić, wprowadzając limit External Recipient Rate (ERR). Limit ERR jest wprowadzany, aby pomóc zredukować nieuczciwe używanie oraz nadużywanie zasobów Exchange Online – wyjaśnia Exchange Team.

Exchange Online już teraz ma nałożony limit 10 tys. odbiorców ("Recipient Rate"). Limit ERR (2 tys. odbiorców zewnętrznych) będzie niejako podrzędną zasadą i nie wpłynie na ogólny limit odbiorców. Jeśli wyślesz [wiadomości] do mniej niż 2000 zewnętrznych odbiorców w ciągu okresu 24 godzin, nadal będziesz mógł/mogła wysyłać [wiadomości] do w sumie 10000 odbiorców – pisze Microsoft.

Nowy limit będzie wprowadzany w dwu etapach. Faza pierwsza rozpocznie się 1 stycznia 2025 roku i obejmie hostowane w chmurze skrzynki wszystkich nowo utworzonych dzierżaw Microsoft 365. Faza druga wydarzy się między lipcem a grudniem 2025 roku i obejmie hostowane w chmurze skrzynki także istniejących dzierżaw.

Microsoft dodaje, że jeśli klient potrzebuje zwiększyć limit EER dla skrzynki w chmurze, może przenieść się do Azure Communication Services for Email, zaprojektowanego konkretnie dla wysokonakładowej komunikacji e-mail z odbiorcami zewnętrznymi wobec dzierżawy klienta.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/exchange-team-blog/exchange-online-to-introduce-external-recipient-rate-limit/ba-p/4114733

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia