Edytor zdjęć profilowych z efektami AI w Windows 11

Edytor zdjęć profilowych z efektami AI w Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/7/2024, 4:40 PM

Liczba odsłon: 504

W wydanej wczoraj kompilacji 26231 systemu Windows 11 w Canary Channel pojawiło się kilka oficjalnych nowości, ale nie trzeba było długo czekać, by wnikliwi testerzy odkryli coś więcej. Na taką ukrytą funkcję wpadł znany dobrze entuzjasta PhantomOfEarth. Jest to niewielki, ale całkiem ciekawy dodatek do portfolio funkcji AI w Windows 11.

W systemie został zaszyty nowy edytor obrazu profilowego z efektami opartymi na sztucznej inteligencji. Podobnie jako obecna sekcja "Twoje informacje" w Ustawieniach, tak również przeprojektowany edytor pozwala Ci zrobić zdjęcie, wybrać istniejące albo usunąć obecny obraz.

Edytor zdjęć profilowych z efektami AI w Windows 11

Nowością są dodatkowe efekty AI, takie jak rozmycie tła ("background blur"), oświetlenie portretowe ("portrait lighting") i poprawa rozdzielczości ("upscaling"). Dodano też parę filtrów do podstawowej edycji. Nie jest to zupełna nowość, ale raczej integracja tych efektów w nowym miejscu. Znamy je już choćby z aplikacji Microsoft Teams, Skype czy Zdjęcia.

Funkcjonalność pozostaje normalnie ukryta i użytkownicy w Canary Channel mogą ją aktywować ręcznie. Aby to zrobić, trzeba skorzystać z narzędzia ViveTool, wpisać polecenie vivetool /enable /id:45189370,47364920 i uruchomić ponownie komputer. Nową stronę zobaczymy w Ustawieniach > Konta > Twoje informacje.

Źródło: https://x.com/PhantomOfEarth/status/1798808335757492429

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia