Edge z nowym menu aplikacji PWA

Edge z nowym menu aplikacji PWA

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/25/2022, 3:20 PM

Liczba odsłon: 2486

Microsoft zaczął testy nowego przycisku i menu aplikacji w Edge Canary. Część użytkowników zauważyła już nowy "hub" z aplikacjami PWA/witrynami zainstalowanymi jako aplikacje. To jeszcze jedna, całkiem wygodna ścieżka dostępu do aplikacji internetowych.

Jak zwykle wieści pochodzą od użytkownika u/Leopeve64-2 na Reddicie. Pisze on, że nowe centrum aplikacji jest już dostępne w Microsoft Edge Canary na zasadzie kontrolowanego wdrażania. Nie u wszystkich jest zatem widoczne od razu. Sama funkcjonalność jest opcjonalna i można ją włączyć w Ustawieniach > Wygląd > Przycisk Aplikacje.

Przycisk Aplikacje w Edge

Po włączeniu przełącznika pojawi się obok paska adresu nowy przycisk "Aplikacje". Jego rozwijane menu będzie zawierać aplikacje do zainstalowania, "Moje aplikacje" i "Moje dostępne aplikacje", czyli aplikacje zainstalowane w innych instancjach przeglądarki (na innych urządzeniach), do których logujemy się na tym samym koncie. Z tego miejsca możemy zarządzać aplikacjami.

Menu Aplikacje w Edge

Aplikacje można sortować według ostatniego użycia, nazwy i daty instalacji, a także wyświetlać je w widoku siatki albo listy. Jeżeli nie mamy zainstalowanych żadnych aplikacji webowych na żadnym z połączonych urządzeń, w menu Aplikacje pojawi się wiadomość powitalna i propozycja zainstalowania bieżącej witryny jako aplikacji.

Menu Aplikacje w Edge

Całe doświadczenie wygląda na dość poręczne i przyjazne. Nie ma tu wielkiej filozofii — po prostu wszystko, co związane z aplikacjami, ma być pod ręką. Jeśli nie używacie Edge jako przeglądarki zainstalowanych aplikacji webowych, nie musicie włączać pokazywania przycisku i przejmować się jego obecnością.