Dyrektor z Intel twierdzi, że Windows 12 pojawi się w 2024 roku

Dyrektor z Intel twierdzi, że Windows 12 pojawi się w 2024 roku

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 10/9/2023, 8:43 AM

Liczba odsłon: 1270

Microsoft stopniowo przygotowuje użytkowników do pełnego wydania Windows 11 23H2, czyli najnowszej aktualizacji funkcjonalnej dla systemu operacyjnego Windows 11. Jednak pojawia się wiele niepotwierdzonych plotek, że firma przygotowuje się do dużej aktualizacji, która być może będzie oznaczona jako Windows 12.

Najnowsze dowody na istnienie takiej aktualizacji nie pochodzą z jakiegoś anonimowego źródła w firmie Microsoft, ale z publicznego cytatu dyrektora firmy Intel. Firma Seeking Alpha opublikowała zapis niedawnego wydarzenia podczas Globalnej Konferencji Technologicznej Citi 2023. W zapisie zawarto wywiad z dyrektorem finansowym Intela, Davidem Zinsnerem.

Zinsner uważa, że rok 2024 będzie dla firmy udany pod względem sprzedaży, i podkreślił, że będzie to również zasługa firmy Microsoft. Jego słowa brzmią:

Faktycznie uważamy, że rok 2024 będzie dość dobry dla klienta, zwłaszcza ze względu na odświeżenie Windowsa. Nadal uważamy, że zainstalowana baza jest dość stara i wymaga odświeżenia, i myślimy, że przyszły rok może być tego początkiem. Dlatego jesteśmy optymistycznie nastawieni do tego, jak się potoczy przyszłość, zaczynając od 2024 roku
- David Zinsner z Intel

Wyrażenie "odświeżenie Windowsa" prawdopodobnie odnosi się do kolejnej dużej edycji systemu operacyjnego Microsoft, a nie tylko aktualizacji funkcjonalnej dla Windows 11.

Microsoft nie wypowiedział się publicznie na temat swoich przyszłych planów dotyczących aktualizacji Windows. Jednak Windows Central przedstawia nowy raport, który mówi (na podstawie nieznanych źródeł), że prace nad następnym Windowsem "nabrały tempa w ciągu ostatnich kilku miesięcy". Dodaje, że aktualizacja jest obecnie w fazie pełnego rozwoju i powinna zostać ukończona w połowie 2024 roku.

Ten harmonogram z pewnością nakłada się na oficjalną premierę jesienią 2024 r. Ciekawe, czy odejście byłego szefa działu Windows i Surface wpłynie na rozwój systemu operacyjnego.

Źródło: https://www.neowin.net/news/intel-exec-claims-windows-12-is-coming-in-2024/