Po zeszłotygodniowej aktualizacji poglądowej dla Xbox One, dzięki której konsolowy game hub wzbogacił się o kilka nowych funkcji takich jak bardziej szczegółowe powiadomienia o osiągnięciach, przyszedł czas na jej uzupełnienie. Nowa aktualizacja skupia się głównie na poprawkach dla funkcji społecznościowych, dzięki czemu łatwiej jest pozostać w kontakcie z przyjaciółmi posiadającymi konsole Xbox One i Xbox 360.
Wyszczególniona przez Majora Nelsona (Larry'ego Hryba) lista nowości obejmuje:
- Wiadomości głosowe - uczestnicy programu poglądowego Xbox będą mogli tworzyć i odtwarzać wiadomości głosowe w aplikacji wiadomości. Pozwoli to szybko i łatwo nagrywać dźwięk, by wysyłać nagrania do znajomych za pośrednictwem aplikacji dostępnej po dwukrotnym kliknięciu przycisku Xbox. Komunikaty głosowe mogą być wysyłane także między konsolami Xbox 360 i Xbox One.
- Serwery dedykowane dla czatu grupowego - nowa usługa poprawi niezawodność czatu grupowego, zwłaszcza dla tych użytkowników Xbox One, którzy wcześniej skarżyli się na problemy z NAT-em. Moduły umożliwiające bezpośrednie połączenia peer-to-peer między użytkownikami, będą wykorzystać specjalną infrastrukturę serwerową do kierowania ruchem. Obecnie usługa ta jest dostępna tylko w sytuacji, gdy jeden lub więcej użytkowników uczestniczy w programie Xbox One Preview.
- What's On - zespół inżynierów Xbox nie zaprzestaje eksperymentów z usługą, która wyświetla podpowiedzi popularnych gier, filmów, programów telewizyjnych, audycji, klipów z gier i innych treści. What's On był na razie dostępny jedynie dla testerów z USA. W tym miesiącu poglądowa wersja tej funkcji zostanie rozszerzona na Kanadę i Wielką Brytanię. Funkcja ("Staff Picks") lepiej wpasowuje się teraz w gust użytkownika, zbadany na podstawie ostatniej aktywności w grach. Twórcy aktualizacji wprowadzili także kilka eksperymentalnych funkcji w Twitter Trending TV oraz dodali klipy z gier ("Game Clips") do zakresu podpowiedzi.
Larry Hryb podkreśla rolę społeczności Xbox One oraz nadsyłanych przez nią próśb i opinii w kreowaniu aktualizacji, jednocześnie prosząc o kolejne sugestie. Poleganie na feedbacku fanów stało się już praktycznie normą w tworzeniu produktów i usług firmy Microsoft, czego najdobitniejszym przykładem będzie zapewne program Windows Insider, który skupił wokół siebie ponad 2,2 mln testerów systemu Windows 10.