Czat spotkania Teams w nowym Outlook na Windows

Czat spotkania Teams w nowym Outlook na Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/9/2024, 6:20 PM

Liczba odsłon: 415

Chcesz szybko powiadomić uczestników spotkania, że się spóźnisz? Teraz nie musisz nawet otwierać aplikacji Teams. Do nowego Outlooka na Windows zmierza kolejna funkcjonalność integrująca go z Teamsem: możliwość rozmawiania na czacie spotkania z poziomu programu Outlook.

Jak to działa? Po utworzeniu spotkania w programie Outlook lub Teams z opcją spotkania online w Teams uczestnicy spotkania mogą rozmawiać na czacie bezpośrednio z programu Outlook. Użytkownicy mogą inicjować czat spotkania z różnych miejsc, takich jak podgląd kalendarza, szczegóły spotkania, menu kontekstowe, "Mój dzień" czy przypomnienia.

Czat spotkania Teams w nowym Outlook na Windows

Ustawione przez organizację zasady zarządzania, dotyczące czatu podczas spotkania w aplikacji Teams, mają zastosowanie również do czatów na spotkaniach Teams, których uczestnicy piszą w Outlooku. Przykładowo jeśli czat został wyłączony dla spotkania do czasu jego rozpoczęcia, te same zasady obowiązują także w programie Outlook. Podobnie ustawienia użytkownika kontrolują, czy czat spotkania w Outlooku powinien otworzyć się w nowym oknie, czy też w głównym oknie Teams.

Jeśli użytkownik nie ma zainstalowanego Teamsa, czat spotkania otworzy się w webowej (przeglądarkowej) wersji Teams. Wdrażanie tej funkcjonalności powinno się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/outlook-blog/chat-in-teams-meetings-from-the-new-outlook-for-windows/ba-p/4051911

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia