Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie stycznia 2024

Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie stycznia 2024

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/2/2024, 1:25 PM

Liczba odsłon: 371

Styczeń już za nami, czas więc na parę podsumowań. W naszych poprzednich artykułach możecie sprawdzić podsumowanie zmian w Microsoft 365 oraz statystyki Edge i Windows w styczniu. W tym tekście zajmiemy się wyłącznie platformą Microsoft Teams, która według jej wydawcy uzyskała w styczniu aż 33 nowych funkcji i ulepszeń. My sprawdzimy najważniejsze z nich!

Czat i współpraca

Przekazywanie dalej wiadomości czatu

Funkcja "Dalej" po kliknięciu przycisku "..." obok wiadomości czatu pozwala łatwo udostępnić ją innej osobie na zasadzie cytatu – zamiast ręcznego kopiowania i wklejania.

Przekazywanie dalej wiadomości czatu

Możesz także dodać własny kontekst do wiadomości (opcjonalnie). Wprowadź w okienku imię i nazwisko, e-mail, nazwę grupy lub tag, aby wyszukać odbiorcę/ów i przesłać tę wiadomość dalej.

Przekazywanie dalej wiadomości czatu

Spotkania

Mesh w Microsoft Teams

W październiku 2023 roku Microsoft ogłosił, że rozwijana przez długi czas technologia Mesh jest dostępna dla uczestników spotkań Teams w publicznej wersji zapoznawczej. W styczniu stała się z kolei ogólnodostępna dla użytkowników Teams na PC oraz zestawach Meta Quest VR. To ważny krok w ewolucji metaverse'u w ujęciu Microsoftu.

Aby wspomagać pracę hybrydową i geograficznie rozproszone organizacje, stworzyliśmy Microsoft Mesh. Mesh napędza immersyjne doświadczenia 3D, używając technologii następnej generacji, która pomaga zapewniać poczucie interakcji twarzą w twarz na spotkaniach wirtualnych. Mesh jest dostępny na PC i urządzeniach Meta Quest VR — mówi Nicole Herskowitz, VP w Microsoft Teams. Microsoft Mesh w Teams jest już ogólnodostępny dla użytkowników Teams Essentials, Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 Business Standard, Microsoft 365 Business Premium, Microsoft 365 E3/E5 oraz Office 365 E1/E3/E5.

Inteligentne podsumowania dołączone do licencji Copilot dla Microsoft 365

Jeśli masz licencję Copilot dla Microsoft 365, to inteligentne podsumowania Teams są teraz dołączone do Twojej licencji. Funkcja ta pozwala otrzymać podsumowanie spotkania ze spersonalizowanymi znacznikami osi czasu, które pokazują, kto i kiedy dołączył/opuścił spotkanie, kiedy był udostępniany ekran i czyje imiona były wzmiankowane. Możesz też przeglądać nagrania po osobach, etapach i tematach, a także uzyskiwać dostęp do wygenerowanych przez AI notatek ze spotkań, zadań i imion wzmiankowanych w transkrypcji.

Dekorowanie tła w Teams Premium

"Decorate your background" za pomocą sztucznej inteligencji zamienia bałagan w porządek w obrazie z kamerki. Efekt jest już ogólnodostępny dla klientów Microsoft Teams Premium. Korzysta on z przetwarzania AI image to image, aby wykonać zrzut z Twojego strumienia wideo i wygenerować nowy obraz w oparciu o podstawowe elementy Twojego fizycznego pomieszczenia, przekształcając jego ogólny wygląd, dodając dekoracje i przeobrażając go w nowym stylu.

Możesz wybrać "Dekoruj" z panelu "Efekty wideo" i "Tła" zarówno na ekranie przed dołączeniem do spotkania, jak i w jego trakcie. Do wyboru masz opcje:

 • "Posprzątaj" ("Clean up"), która generuje nowe tło bez bałaganu;
 • "Wymyślny" ("Fancy"), która dodaje elementy dekoracyjne;
 • "Szklarnia" ("Greenhouse"), która dodaje zieleni;
 • "Uroczystość" ("Celebration"), dodająca baloniki, serpentyny, oświetlenie i inne elementy związane ze świętowaniem;
 • "Zaskocz mnie" ("Suprise me"), który przemieszcza się między różnymi stylami, np. animacja 2D, motyw podwodny, motyw przypominający Minecrafta itd. Efekt zmienia się po każdym kliknięciu.
 • Nowy typ linków w Notatkach ze współpracy

  Nowy składnik Notatek ze współpracy (Collaborative notes) wygeneruje domyślnie link dla konkretnej osoby (People specific link – PSL). Ten typ łącza oferuje bardziej kontrolowany dostęp do linku dla konkretnej firmy (Company specific link – CSL) i dopasowuje się do dzierżaw, które mają ustawione zasady udostępniania plików na konkretne osoby.

  Automatyczny podgląd do 9 wideo (3x3) na spotkaniach Teams w Chrome i Edge

  Nie musisz teraz podejmować żadnych działań, aby zobaczyć podgląd 9 strumieni kamer (układ 3x3) na spotkaniu Teams w Edge lub Chrome. Do tej pory obsługiwanych było maksymalnie 4 wideo (2x2) w przeglądarkach.

  Uproszczone kontrolki audio i wideo

  Dzięki ulepszeniom kontroli dźwięku i obrazu możesz skupić się na ważnych rozmowach, zamiast nawigować po ustawieniach. W tym miesiącu zaczyna być udostępniane wysuwane menu wideo i dźwięku podczas spotkań. W tym miejscu możesz łatwo wybrać głośniki, dostosować głośność, wybrać mikrofon, włączyć/wyłączyć dźwięk przestrzenny i tłumienie hałasu oraz przejść do pozostałych ustawień.

  Usprawnione kontrolki audio i wideo

  Jeżeli nie wybierzesz swojego tła na stronie przed dołączeniem do spotkania, możesz teraz łatwo zmienić tło w wysuwanym menu "Kamera". W tym menu stały się także dostępne awatary. Możesz używać awatarów zamiast obrazu z kamery, a użyte przez Ciebie reakcje zostaną odzwierciedlone przez awatar.

  Zmiana tła na spotkaniu Teams

  Dowiedz się więcej z artykułu:
  Więcej możliwości personalizacji widoku spotkania w Microsoft Teams

  Pozostałe nowości

  W styczniu Teams otrzymał też trochę nowości w takich obszarach, jak Terminy Wirtualne, Teams Rooms i urządzenia, Teams Phone i urządzenia mobilne, administracja IT, bezpieczeństwo i rozwiązania dla pracowników pierwszej linii.

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-january-2024/ba-p/4043960