Brak aplikacji w Windows 10? Zamów ją u dewelopera z Androida

Brak aplikacji w Windows 10? Zamów ją u dewelopera z Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/11/2016, 12:03 PM

Liczba odsłon: 3337

Począwszy od poglądowego builda 14356 na PC, Insiderzy mogą synchronizować powiadomienia z Androida z Windows 10. Niedawno odkryto kolejną funkcjonalność. Gdy otrzymujemy powiadomienie z aplikacji, która nie ma swojego odpowiednika dla Windows, można wysłać prośbę do jej dewelopera. Jak to działa?

Pojawienie się nowego przycisku ma oczywiście pomóc w promowaniu Sklepu Windows wśród deweloperów Androida. Istnieje prawdopodobieństwo, że gdy twórca jest świadomy, że użytkownicy jego aplikacji korzystają też z Windows 10, może zechcieć pisać także dla tej platformy. Im więcej takich zapytań, tym większa szansa, że typowe aplikacje z Androida zyskają swoje odpowiedniki w Windows 10.

Po kliknięciu przycisku zostajemy przeniesieni na stronę WinStore Requests, gdzie można napisać i przekazać swoją prośbę. Jak głosi opis strony, "Sklep Windows ciągle rośnie, ale czasami aplikacja, której poszukujesz, jest dostępna tylko dla Windows Desktop (lub tylko dla Androida lub iOS). Teraz jest szansa, by pokazać tym firmom, jak duże jest zainteresowanie dla ich aplikacji w Sklepie Windows! Prośby powinny dotyczyć konkretnej aplikacji firmy lub dewelopera, który ma aplikację (lub aplikacje) dla Windows Desktop, iOS lub Androida, ale nie w Sklepie Windows". Znajdziemy tam również wyjaśnienie, że samo głosowanie na feedback może nie wystarczyć. Wiele firm sprawdza zainteresowanie swoimi produktami w kontekście Sklepu Windows, a natężenie rozmów i komentarzy ma wpływ na ich decyzje.

Microsoft liczy, że w ten sposób pokona app-gap, czyli brak paru istotnych aplikacji, rozwijanych na Androida i iOS. Chodzi o aplikacje uniwersalne, które można pobrać ze Sklepu na wszystkie urządzenia z Windows 10, bowiem desktopowe lub przeglądarkowe wersje serwisów nie są aplikacjami w takim rozumieniu. Dodatkowym atutem jest współpraca Windows 10 z Androidem, dla których kompatybilne aplikacje są mocno wyczekiwane.