Błyskawiczne ankiety na spotkaniach Teams. Jak to działa?

Błyskawiczne ankiety na spotkaniach Teams. Jak to działa?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/9/2022, 6:00 PM

Liczba odsłon: 1639

W lipcu tego roku do Microsoft Teams trafiła aplikacja Polls (wcześniej jako Forms), która umożliwia przeprowadzanie ankiet wśród uczestników czatów i spotkań. Teraz można to robić jeszcze szybciej i bez specjalnych przygotowań. Za pomocą błyskawicznej ankiety organizator może niemal od ręki zebrać odpowiedzi na zamknięte pytania.

Do tej pory aplikacja Polls w Microsoft Teams oferowała już całkiem sporo możliwości przeprowadzania ankiet i głosowań, korzystania z sugestii, ponownego uruchamiania istniejących ankiet czy sprawdzania wyników. Nowa funkcjonalność idzie raczej w kierunku prostoty. Aby pomóc organizatorom spotkań badać opinie i nastroje uczestników, Microsoft wprowadza możliwość uruchomienia natychmiastowej ankiety.

Natychmiastowa ankieta na spotkaniu Teams

Wystarczy jedno kliknięcie, aby uruchomić błyskawiczną ankietę w jednym z predefiniowanych typów:

  • Tak/Nie
  • Kciuk w górę/Kciuk w dół
  • Serce/Złamane serce

Jak to konkretnie działa?

  1. Podczas spotkania, którego jesteś organizatorem, kliknij przycisk Polls.
  2. Wypowiedz swoje pytanie do publiczności.
  3. W panelu Polls, w sekcji Błyskawiczna ankieta, wybierz jedną z dostępnych opcji.

Uczestnikom można zadać np. pytanie "Czy zgadzacie się z tą propozycją", wybrać opcję "Kciuk w górę/Kciuk w dół", a następnie w czasie rzeczywistym sprawdzać wyniki głosowania, aby podjąć decyzję. Microsoft dodaje, że na chwilę obecną opcje "Yes/No" nie są tłumaczone na języki lokalne.

Błyskawiczne ankiety na spotkaniach Teams są już dostępne dla wszystkich subskrybentów Microsoft 365 Business oraz Microsoft 365 Education.