Blokada widoku, scalanie połączeń i inne nowości w Microsoft Teams

Blokada widoku, scalanie połączeń i inne nowości w Microsoft Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/31/2020, 8:43 PM

Liczba odsłon: 3178

Z miesiąca na miesiąc obserwujemy intensywny rozwój Teams, który nabrał szczególnego rozpędu na początku roku. W sierpniowym poście na blogu Microsoft przedstawia zapowiedzi kolejnych wyczekiwanych i interesujących funkcjonalności, takich jak doświadczenie Spotlight, scalanie połączeń czy nagrywanie spotkań w regionach, gdzie nie jest dostępny Microsoft Stream. Szczegóły poniżej.

Spotlight w Microsoft Teams

Organizatorzy spotkań i prezentujący będą mogli zablokować ich wideo jako główny widok dla wszystkich uczestników. Pomoże to prezentującemu kontrolować główny obraz wideo, jaki widzą uczestnicy podczas spotkania.

Teams

Spotlight różni się to od "przypinania uczestnika", które umożliwia przypięcie osoby do obrazu wideo dla własnego widoku, ale nie dla widoku wszystkich uczestników. Funkcjonalność będzie dostępna w najbliższych miesiącach.

Nagrywanie spotkań, gdy nie jest dostępny Microsoft Stream

Nagrywanie spotkań Teams nie jest obecnie dostępne dla klientów, których dane są przechowywane w ich kraju, jeżeli dla tego kraju nie jest dostępny Microsoft Stream. Nowe ustawienie administratora pozwoli ominąć to ograniczenie. Po jego włączeniu spotkania będą zapisywane w centrum danych najbliższym dla regionu.

Zoptymalizowane doświadczenie Teams dla VMware Horizon 8

Z myślą o wysokim zapotrzebowaniu na narzędzia do współpracy dla pracowników zdalnych VMWare Horizon 8 oferuje teraz rozszerzone doświadczenie audio i wideo dla Microsoft Teams. Pakiet optymalizacyjny zapewnia lepsze doświadczenia użytkownika i wyższą produktywność dla korzystających z VDI Horizon i innych środowisk aplikacji.

Scalanie połączeń

Scalanie połączeń daje możliwość złączenia kilku calli w połączenie 1-1 lub połączenie grupowe. Dotyczy to połączeń VOIP i PSTN.

Łatwy dostęp do plików Visio w Microsoft Teams

Karty aplikacji Visio w Teams pozwalają członkom zespołów uzyskać szybki dostęp do zawartości w dedykowanej przestrzeni wewnątrz kanału lub czatu. Możliwość dodania karty jest dostępna dla wszystkich w Teams, niemniej jednak funkcje edytowania są dostępne jedynie w subskrypcjach Visio Plan 1 lub Plan 2.

Oprócz tego Microsoft zapowiedział nowe urządzenie certyfikowane dla Teams i Azure, Avocor AVW-6555, oraz zestaw Microsoft Teams Rooms od Logitech i HP. Gigant przypomniał też o statusie obecności aktualizowanym w czasie rzeczywistym i przedstawił kilka nowości dla adminów IT, edukacji i instytucji rządowych.