Błąd w Windows Update w Windows RT będzie naprawiony na początku lutego

Błąd w Windows Update w Windows RT będzie naprawiony na początku lutego

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 1/23/2013, 6:22 PM

Liczba odsłon: 2181

Microsoft pracuje nad poprawką eliminującą błędy występujące podczas aktualizacji programów w systemie Windows RT na tablecie Surface. Problem ma zostać rozwiązany na początku lutego.

Według doniesień z różnych źródeł, problem po raz pierwszy pojawił się 10 stycznia, dwa dni po Patch Tuesday, jednak informacja o wystąpieniu tego błędu pojawiła się dopiero wczoraj. Niektórzy użytkownicy nie mogli uzyskać dostępu do usługi Windows Update, a jeśli już mogli się do niej dostać, usługa nie wyszukiwała i nie aktualizowała oprogramowania. Jednym z rozwiązań problemu było ponowne uruchomienie systemu, ale po chwili Windows Update znów przestawał pracować.

Microsoft szybko zareagował w tej sprawie i w wydanym oświadczeniu zapewnił, że sprawdzi działanie Windows Update pod kątem systemu Windows RT, w szczególności na tablecie Surface, i na początku przyszłego miesiąca wyda łatkę eliminującą ten problem. W notce wydanej przez biuro prasowe Microsoftu można przeczytać, że niektóre urządzenia z Windows RT w trakcie aktualizacji oprogramowania wchodziły w częściowy stan uśpienia, przez co zrywane było połączenie z siecią. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i zapewniamy, że prace nad naprawą błędu zakończą się w pierwszym tygodniu lutego.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia