Blackberry brata się z Windows Phone

Blackberry brata się z Windows Phone

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/17/2014, 4:44 PM

Liczba odsłon: 3059

Po tym, jak Windows Phone prześcignął system Blackberry i zdobył trzecie miejsce na podium najpopularniejszych systemów mobilnych, CEO BlackBerry Limited, John Chen, myśli o integracji mobilnych okienek ze swoimi usługami.

Popularna usługa dla klientów biznesowych - BlackBerry Enterprise Server - miałaby uzyskać wsparcie Windows Phone 8. Rozwiązanie to może podnieść sprzedaż produktów firmy, borykającej się od ponad roku ze spadkiem popularności. Jak mówi John Chen: "Mógłbym wysłać dział sprzedaży na Wall Street. Potrafimy ich poruszyć. Wejdziemy na Wall Street i pokażemy im, dlaczego BES jest dla nich najlepsze. Zaprezentujemy nasz plan działania i to, co proponuje nasz produkt (...). Wiele firm korzysta z BES na swoich serwerach, a dodanie wsparcia dla Windows Phone ułatwi pracę z zasobami firmy tym, którzy korzystają z własnych smartfonów.

BlackBerry rozważa również rozszerzenie współpracy z producentami iOS i Androida. W ubiegłym roku aplikacja BlackBerry Messenger została wypuszczona na te systemy, dzięki czemu notowania BlackBerry Limited znacznie się poprawiły. Niestety, na razie nie wiemy, czy BBM uzyska wsparcie Windowsa Phone 8.

John Chen z BlackBerry

Ostatni rok był dla firmy wyjątkowo niekorzystny, stąd decyzja o połączeniu sił z Microsoftem. Sam system operacyjny BlackBerry skierowany jest przede wszystkim do klientów biznesowych, a firma skupia się na rozwiązaniach o takim właśnie, niszowym charakterze. Nowa polityka firmy stawia na wieloplatformowość, dzięki czemu BlackBerry ma nadzieję na umocnienie swojej pozycji w tym roku.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia