Biznesowy komputer nie musi być nudny. HP Elitebook Dragonfly

Biznesowy komputer nie musi być nudny. HP Elitebook Dragonfly

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 9/18/2019, 11:45 AM

Liczba odsłon: 1246

Choć HP jest teraz gdzieś na uboczu rynku komputerów, nie oznacza to, że nie pracuje nad tym, by swoją pozycję umocnić. Amerykański producent zaprezentował właśnie dwa ciekawe nowe urządzenia. Pierwsze to komputer, a drugie to monitor. HP Elitebook Dragonfly to kolejny przedstawiciel linii biznesowej, choć pod względem wizualnym naprawdę się wyróżnia. Natomiast HP S430c to monitor ultra-wide, który posiada bardzo ciekawą funkcję.

HP Elitebook Dragonfly, czyli kolorowa, biznesowa ważka

Zacznijmy od laptopa. Jest to w zasadzie klasyczny, 13-calowy lekki notebook przeznaczony dla biznesu, a spojrzenie na jego desing pozwala zrozumieć, co producent miał na myśli, stosując nazwę Dragonfly, która po polsku oznacza ważkę. Lekkie, smukłe i kolorowe. Niestety nieco rozczarowuje specyfikacja Dragonfly, szczególnie w departamencie procesorów.

Mamy tu zaledwie ósmą generację Intel Core (od i3 aż do i7), do 16 GB RAM oraz od 128 do 512 GB pojemności dysku. Grafika to zintegrowany układ Intela. Cóż, to kolejna wygodna maszyna do pisania maili i. Co ważne, jest to komputer konwertowalny i obracając jego ekran, możemy zamienić go w duży tablet. Wspiera również rysik HP Rechargeable Active Pen G3. Spora bateria ma zapewnić ponad 20 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Ponieważ jest to sprzęt biznesowy, HP zapewnia kilka rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo. Znajdziemy tutaj oczywiście Windows Hello, ale również kilka autorskich rozwiązań producenta. HP Sure Sense chroni przed złośliwym oprogramowaniem, wykorzystując moc sztucznej inteligencji.

HP Sure Recover sprawia, że kopia bezpieczeństwa naszego systemu i plików jest zawsze dostępna i prosta w przywróceniu. Miłym, choć nieco zbędnym dodatkiem jest HP WorkWell, który ma ułatwić dbanie o higienę pracy, między innymi kontrolując czas, jaki spędzamy przed ekranem komputera. Laptop trafi do sprzedaży 25 października, a jego ceny zaczynają się od 1549$

HP S430c - szeroko i wszechstronnie

Drugie zaprezentowane urządzenie to zakrzywiony monitor Ultrawide w proporcjach 32:10, rozdzielczości 3840x1200 i jasności 350 nitów. Daje to nam przestrzeń roboczą porównywalną do dwóch 24-calowych monitorów FullHD 16:10 ustawionych obok siebie. Najciekawszą funkcją tego monitora jest możliwość podłączenia do niego dwóch urządzeń jednocześnie. Na jednym monitorze możemy korzystać z dwóch komputerów.

HP S430c

Nie to jest jednak najlepsze - monitor pełni nie tylko rolę wyświetlacza, ale również swego rodzaju huba. Możemy przerzucać pliki między dwoma urządzeniami, po prostu przeciągając je między dwoma pulpitami wyświetlanymi na jednym monitorze. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii DeviceBridge i specjalnych aplikacji udostępnionych przez HP. Wyposażony jest również w USB-C, co sprawia, że możemy za jego pośrednictwem ładować nasz komputer. Monitor zapewnia 100W mocy, co jest wystarczające dla większości laptopów. Do sprzedaży trafi 4 listopada w cenie 999$.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia