Bing: wideo zamiast zdjęcia na stronie głównej

Bing: wideo zamiast zdjęcia na stronie głównej

Autor: Barłomiej Wojas

Opublikowano: 9/24/2011, 9:58 PM

Liczba odsłon: 4503

Microsoft nieustannie pracuje nad rozwojem wyszukiwarki Bing, która stworzona została z myślą o konkurowaniu z Google. Jak się dowiadujemy, firma bez większego rozgłosu wprowadziła kolejną zmianę - na stronie głównej nie będą wyświetlane już cieszące się uznaniem wśród użytkowników zdjęcia. Zamiast nich publikowane będą materiały wideo.

Uruchomiona w 2009 roku wyszukiwarka internetowa Bing od początku oferowała użytkownikom atrakcyjną stronę główną. W odróżnieniu od np. Google, która na pierwszej stronie wyświetla jedynie białe tło, produkt Microsoftu oferował kolorowe zdjęcia, aktualizowane każdego dnia. Z dniem wczorajszym koncern z Redmond zdecydował się pójść krok dalej i zastąpił obecne motywy graficzne materiałami wideo. Na firmowym blogu dotyczącym wyszukiwarki Bing poinformowano, że filmiki nie będą aktualizowane tak często jak dotychczasowe statyczne obrazy, a osoby chcące przyjrzeć się bliżej zmianom powinny skorzystać z przeglądarki wspierającej HTML5 i otworzyć w niej stronę startową Binga. W udostępnionej wiadomości pojawił się również krótki materiał wideo prezentujący szczegóły m.in. tego jak dobierane są zdjęcia i wideo, które podziwiać można na łamach Binga.

Na chwilę obecną nowa funkcjonalność dostępna jest jedynie w USA. Jednak według zapowiedzi Microsoftu na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy udostępniona ona zostanie użytkownikom z innych krajów.