Bing Translator trafił na Wordpress.com

Bing Translator trafił na Wordpress.com

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/13/2014, 1:14 PM

Liczba odsłon: 2917

Zasięg rodziny Bing wychodzi poza sferę aplikacji na Windows 8 i Windows Phone. To dobra wiadomość dla blogerów. Bing Translator w formie wtyczki trafił do WordPress, jednego z najpopularniejszych serwisów blogowych.

Na blogu MS Open Tech Microsoft ujawnia, że wtyczka jest kompatybilna ze stronami, opartymi na WordPress 3.8 lub nowszym. Jak czytamy dalej: "Odwiedzający będą mogli przetłumaczyć twoją stronę na wybrany język za pomocą jednego kliknięcia i bez konieczności opuszczania strony - wystarczy mieć zainstalowany ten niewielki, multiplatformowy plugin. Wtyczka dostarcza również możliwości zmiany schematu kolorów, podobnie jak opcji umożliwienia odwiedzającym zasugerowania tłumaczenia."

Na blogu zobaczymy demonstrację pokazującą, jak projektant stron na WordPress może zainstalować i uruchomić wtyczkę. Microsoft poleca również skorzystanie z Microsoft Azure do hostingu stron, opartych na WordPress.

Bing Translator identyczne zastosowanie znalazł w serwisach Twitter i Facebook, a od października tłumaczy dokumenty także jako moduł pakietu Office. W sumie tłumacz posiada wsparcie dla 41 języków (w tym jednego fikcyjnego - klingońskiego).