Bing Translator dla Windows 8 rozpoznaje mowę

Bing Translator dla Windows 8 rozpoznaje mowę

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 1/16/2014, 11:24 AM

Liczba odsłon: 4634

Microsoft wraz z nową wersja aplikacji Bing Translator dla Windows 8 i Windows Phone 8 wprowadził wiele poprawek i nowości. Teraz program zrozumie, co do niego mówimy i automatycznie przetłumaczy tekst na pożądany język. Przedsmak Cortany?

Podany wyraz, wyrażenie lub zdanie automatycznie ulegnie przetłumaczeniu i odczytaniu we wskazanym języku. Koncern z Redmond posunął się nawet do implementacji charakterystycznego dla danego języka akcentu. Funkcja skanowania drukowanego tekstu kamerą dorobiła się wsparcia dla obu orientacji – pionowej i poziomej. Niby mała zmiana, ale zdecydowanie ułatwi wykonywanie tej czynności. Aplikacja zyskała również nowy interfejs wyboru języka. Różnicę można też odczuć w stosunku do szybkości i jakości tłumaczenia, szczególnie na Windows Phone.

Bing Translator zyskał sporo nowości i ulepszeń od czasu debiutu, który miał miejsce w czerwcu ubiegłego roku. Aplikacja wspierała wówczas 40 języków. Algorytm Bing Translator jest zintegrowany i wykorzystywany w takich serwisach, jak Facebook, czy Twitter. W październiku Microsoft wydał aplikację dla Office’a, która również opiera się o algorytm Bing Translator. Pozwala ona na tłumaczenie tekstu bezpośrednio w dokumencie.

Chętni mogą pobrać Bing Translator w wersji dla Windows 8 i Windows Phone 8.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia