Bing Smart Search jeszcze inteligentniejszy

Bing Smart Search jeszcze inteligentniejszy

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/2/2014, 4:12 PM

Liczba odsłon: 2254

W październiku zeszłego roku Microsoft zintegrował silnik wyszukiwarki Bing z Windows 8.1. Teraz firma zapowiada ulepszenia Bing Smart Search, dzięki którym łatwiej będzie znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania.

Jak donosi oficjalny blog Bing: "Czy próbowałeś kiedyś zrobić coś na swoim urządzeniu, ale nie byłeś pewien, czego dokładnie szukasz? Przykładowo, jak wykonać zrzut ekranu lub zainstalować drukarkę? Bazując na najczęściej wykonywanych w Windows 8 zadaniach, podjęliśmy kroki, by umożliwić Smart Search wyświetlanie rezultatów, opartych na rozumieniu języka naturalnego."

Bing zintegrowany z Win8.1

Jak widzimy na zrzutach powyżej, zintegrowany silnik Bing przekieruje użytkownika do ustawień urządzeń w Windows 8.1, gdy ten zapyta o instalację drukarki. Podobnie, gdy napisze "mój ekran jest za jasny", system wyszuka ustawienia jasności ekranu. Ponadto, gdy użytkownik wpisze niepoprawną (ortograficznie czy gramatycznie) frazę, silnik wyszukiwarki poradzi sobie z jej interpretacją mimo to.

To z pewnością krok w integracji Bing z powłoką systemu, a być może wczesne nawiązanie do Cortany. Microsoft wprawdzie już zaimplementował pewne jej moduły w ustawieniach wyszukiwarki, teraz jednak zamierza wdrożyć podobne technologie lingwistyczne.