Bing Maps z precyzyjnym obliczaniem odległości i mapą cen paliw

Bing Maps z precyzyjnym obliczaniem odległości i mapą cen paliw

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/6/2022, 7:38 PM

Liczba odsłon: 1670

Mapy Bing oferują szereg nowych doświadczeń, które okażą się szczególnie przydatne dla kierowców. Aplikacja precyzyjnie odmierza odległość między lokalizacjami, pokazuje parkingi oraz wyświetla ceny paliw dla danej lokalizacji/obszaru. Jak to wygląda w praktyce? O tym poniżej.

Obliczanie odległości

Dedykowana aplikacja (Distance Calculator App) w Bing Maps generuje odległość między dwoma punktami na mapie. Wprowadź w wyszukiwarkę jedno miejsce, a następnie kliknij "Wskazówki dojazdu" i wybierz "Wskazówki do tego miejsca" albo "Wskazówki z tego miejsca" i dodaj kolejną lokalizację. Zostaną podane najszybsze trasy wraz z informacjami o ruchu i szacowanych czasach podróży. Możesz też zmienić trasę, klikając "Dodaj miejsca docelowe" i wprowadzając kolejną lokalizację docelową. Za pomocą metody przeciągnij-i-upuść możesz zmieniać kolejność miejsc na trasie.

Obliczanie odległości

Mapa cen paliwa

Gdy ceny paliwa idą w górę, warto rozejrzeć się za najniższymi cenami. Bing Maps (funkcja Gas Prices Map) teraz umożliwia sprawdzenie cen paliw w danej lokalizacji. Przykładowo wpisujemy "gas in Warszawa", aby zobaczyć stacje benzynowe w tym mieście. W przeciwieństwie do lokalizacji w USA nie pokazują się tu jednak ceny. Najwyraźniej nie są one dostępne dla wszystkich lokalizacji na mapie.

Ceny paliwa - mapa

Wyszukiwarka parkingów

Ostatnie z nowych doświadczeń (Parking Finder Map App) pomaga użytkownikom znaleźć miejsce parkingowe. Podobnie jak mapa cen paliwa, również ta funkcja korzysta z kontekstowych informacji biznesowych. Po kliknięciu wybranej pinezki pojawią się (jeśli są dostępne) takie informacje, jak adres, godziny, numer telefonu i inne. Wpisujemy przykładowo "parking in Warszawa", aby zobaczyć dostępne lokalizacje.

Wyszukiwarka parkingów w Bing Maps

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia