Bing Chat z obsługą formatowania LaTeX

Bing Chat z obsługą formatowania LaTeX

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/24/2023, 3:20 PM

Liczba odsłon: 966

W zeszłym miesiącu Microsoft zapowiedział dla Czatu Bing lepsze formatowanie matematyczne, tak aby zapis równań był prawidłowy i estetyczny. W miniony weekend firma ogłosiła integrację z językiem znaczników LaTeX, co pozwoli prawidłowo wyświetlać w Bing Chat skomplikowane wyrażenia matematyczne. To nie jedyna nowość.

Microsoft podaje zmiany zaimplementowane 7 kwietnia na Czacie Bing:

  • Obsługa języka znaczników LaTeX: dodano obsługę znaczników LaTeX, umożliwiając Czatowi Bing poprawne wyświetlanie złożonych wyrażeń matematycznych. Dzięki temu Czat Bing jest bardziej przydatnym narzędziem do uczenia się matematyki lub pisania technicznych artykułów badawczych.
  • Obsługa języka znaczników LaTeX w Bing

  • Ograniczenie triggerów kończenia rozmowy: Microsoft otrzymał zgłoszenia, że wiadomości czasem wywołują niepotrzebne zakończenie konwersacji (np. "Przepraszam, wolę nie kontynuować tej rozmowy" albo "To może być czas na przejście do nowego tematu"). Powinno to się teraz zdarzać rzadziej. Microsoft bada przypadki, w których do tego dochodzi.
  • Ugruntowanie wiadomości: Microsoft podjął kroki, aby wspomóc Bing w udzielaniu lepszych odpowiedzi, gdy użytkownik zadaje pytania dotyczące wiadomości (np. "Jakie są najświeższe wiadomości z dzisiejszego dnia?"). Powinniśmy się spodziewać dalszych ulepszeń w tym obszarze.
  • Rozwiązano problemy: z niepotrzebnym dwukrotnym wywoływaniem wyszukiwania oraz z błędami minimalizowania, które powodowały, że Bing nie zwracał odpowiedzi na zapytania.
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia