Bing Chat v96 mniej skłonny do halucynacji

Bing Chat v96 mniej skłonny do halucynacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/28/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 1315

Microsoft poinformował, że wszyscy użytkownicy nowego Bing korzystają już z wersji Czatu o numerze 96. Powinno to sprawić, że usługa będzie odpowiadać na pytania, na które wcześniej (bez prawidłowego uzasadnienia) nie chciała udzielać odpowiedzi. Ponadto czatbot będzie teraz mniej halucynował. To jednak nie wszystko.

Czat Bing opiera się na tej samej technologii, co ChatGPT, jednak nie jest z nim tożsamy. Użyty tu model o nazwie Prometheus jest jedynym w swoim rodzaju i jako pierwszy został zoptymalizowany pod kątem wyszukiwania, integracji z Edge, Teams i aplikacjami Microsoft 365, a także posiada najnowszą wiedzę i może z niej korzystać. Mimo że efekty interakcji z czatbotem są nieraz zdumiewająco dobre, to pamiętajmy, że to nadal wersja zapoznawcza, a sama konwersacyjna sztuczna inteligencja jest dopiero w powijakach. Z biegiem czasu jej umiejętności będą doskonalone. Dziś natomiast usługa doczekała się paru drobnych ulepszeń.

Mikhail Parakhin z Microsoft poinformował dziś, że Bing Chat v96 w pełni już wszedł na produkcję, co oznacza, że jest ogólnodostępny dla wszystkich, którzy testują teraz nowy Bing. Dodał też, że potrójny przełącznik również jest w drodze do pełnego wdrożenia. A jeśli chodzi o nową wersję silnika, to odnotowano 2 główne ulepszenia:

  • Znacząco zredukowano przypadki, w których Bing odmawia odpowiedzi bez szczególnego powodu.
  • Zmniejszono instancje halucynowania w odpowiedziach.

Parakhin nie odpowiedział jeszcze, w jaki sposób Microsoft zmniejszył częstotliwość halucynowania AI ani czym to dokładnie się objawia. Prawdopodobnie chodzi o odpowiedzi nie na temat, zbytni odjazd, odklej, zamotanie, gadanie od rzeczy etc. 😉 Odpowiedzi powinny zatem być bardziej trafne i adekwatne. Jak wspomnieliśmy we wstępie, to jeszcze nie wszystko:

Od kilku dni użytkownicy nowego Bing mają możliwość prowadzenia dłuższych rozmów z AI. Limit wynosi teraz 100 sesji oraz 6 kolejek pytanie-odpowiedź na sesję dziennie (wcześniej wynosił on 6/60, a jeszcze wcześniej — 5/50). Podobnie jak w przypadku poprzednich limitów, tak również teraz trudno powiedzieć, ile ten stan potrwa i czy po wejściu na produkcję limity dla darmowych użytkowników zostaną zmniejszone, zwiększone, a może zupełnie zniesione.