Bill Gates nie chce już pieniędzy do prywatnego użytku

Bill Gates nie chce już pieniędzy do prywatnego użytku

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 1/20/2013, 3:24 PM

Liczba odsłon: 2961

Bill Gates, obecnie najbogatszy Amerykanin i drugi najbogatszy człowiek na świecie, stwierdził w wywiadzie, że pieniądze nie stanowią już dla niego żadnej wartości na poziomie prywatnym.

Majątek współzałożyciela i wieloletniego prezesa korporacji Microsoft wynosi obecnie 63,4 miliardy dolarów. Jednak, jak stwierdził on w wywiadzie dla Telegraph, z prywatnego punktu widzenia pieniądze nie stanowią już dla niego żadnej wartości materialnej. W wywiadzie czytamy: Z pewnością wystarczająco uposażyłem się w żywność i ubrania. Poza pewnym punktem, pieniądze nie mają dla mnie żadnej użyteczności. W całości używam ich do budowy organizacji i dostarczania zasobów dla najbiedniejszych ludzi na świecie. Chodzi oczywiście o Fundację Billa i Melindy Gatesów - organizacji, która używa swoich zasobów do walki ze śmiertelnymi chorobami w krajach trzeciego świata czy chociażby walki o poprawę edukacji w Stanach Zjednoczonych. Jak na razie organizacja ta, wraz ze wspierającymi ją darczyńcami, przekazała już na te cele 28 miliardów dolarów. Gates uważa, że 95% jego majątku zostanie oddane na potrzeby fundacji, a wszystkie pieniądze zostaną wydane w przeciągu 20 lat po śmierci jego i jego żony.

Gates dodał także, że jego potrzeba pomocy innym nie wynika z żadnych przekonań religijnych. Jak sam mówi, chodzi o ludzką godność i równość. Złotą zasadę, że wszystkie istoty mają równą wartość i powinniśmy traktować ludzi tak jak chcielibyśmy, aby oni nas traktowali.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia